Střešní tepelné izolace

20.10.2011 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

S pohodlným bydlením po všechna roční období souvisí dostatečně zaopatřené zateplení střechy. Cílem každého izolačního opatření je zabezpečit teplo a sucho, což se dá zajistit pečlivým výběrem vhodných materiálů.

Střešní tepelné izolace - foto, Hyperbydleni.cz

 

Především je třeba se zaměřit na konkrétní stavbu. Ať už budeme izolaci upevňovat do novostavby či do staršího domu v rámci rekonstrukce, vždy budeme volit jiné řešení. Izolačním opatřením se staré domy a novostavby dostávají na úroveň nejnovějšího stavu komfortu bydlení. Pokud si vybereme vhodný druh izolace, měl by nám také přispívat ke zvýšení hodnoty stavby a jejímu celkovému zachování.

 

Střešní tepelné izolace, fotka

 

Z hlediska komplexnosti by měla každá správná střešní izolace měla zajišťovat úsporu energie na vytápění, chránit obydlí proti vlhkosti, dostatečně tlumit stavbu proti hluká a v neposlední řadě dostatečně zajistit protipožární ochranu. Tyto vlastnosti se z dlouhodobého pohledu mohou také využívat při renovaci nahrazování nebo starých nových stropů, zdí či střešních šikmin. Stejně tak pokud se rozhodnete provádět obnovu nebo montáž vnitřního obložení nebo obkladu.

 

Střešní tepelné izolace, fotka

 

Pokud obýváte rodinný dům se šikmou střechou, je třeba také najít vhodné řešení pro jeho tepelnou ochranu. Vyberte si takovou izolaci, která šetří energii na vytápění a zajišťuje vhodné klima pod střechou. Pro tyto účely jsou velice výhodné speciální pístěné izolace z minerálních skel nebo skelné vlny. Jedná se o fólie vyrobené z polyethylenu nebo polyamidu. Lze položit i několik izolačních vrstev na sebe, přičemž musí být dostateně utěsněny. K tomu nám mohou pomoci speciálně k tomu určené lepicí a těsnicí pásky, případně izolační homota v podobě silikonové pěny, která je ve stavebnictví hojně využívaná.

 

Střešní tepelné izolace, fotka

 

Jestliže požadujete na několik roků dopředu záruku skutečné kvality, potom vám můžeme doporučit moderní střešní izolaci, tzv. minerální vlnu. Jedná se o směs materiálů, co se hodně podobá běžné skelné vatě, avšak je navíc vylepšena o izolační, i vlhkoodolné vlastnosti. Vyrábí se z anorganických skelných, případně kamenných surovin. Minerální vlna poskytuje dobrou tepelnou ochranu, velmi dobře tlumí hluk a nabízí vysokou protipožární ochranu. K tomu se přidává i flexibilita materiálu, která velmi usnadňuje zpracování a zabraňuje spárám v izolační vrstvě. Díky jejímu pořízení tak dlouhodobě v domácnosti ušetříte náklady za vytápění.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Střešní tepelné izolace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo