Hydroizolace jako prevence proti plísni na zdech

8.11.2011 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 1 |

Jestliže obýváte rodinný dům, je s pozvolna přicházející zimou třeba ho mít dostatečně zaopatřený proti mrazu a vlhku. Stejně tak jako efektivní vytápění je třeba dům zabezpečit potřebným vhodně položeným izolačním materiálem.

Hydroizolace jako prevence proti plísni na zdech - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderním a zároveň technicky vyspělým řešením pro účely bezpečného zateplení je nechat si instalovat zateplení s hydroizolačními vlastnostmi. Hydroizolace neboli izolace proti vodě a vlhkostem zahrnuje řadu novodobých technologických postupů, pomocí kterých si můžeme nechat zateplit jak střechu, tak i dostupné stěny a základové desky na vnitřních stěnách přepažujících jednotlivé místnosti. Způsoby aplikování hydroizolace se může lišit podle toho, jaký zateplujeme materiál. Využívají se buďto změkčené PVC fólie nebo modifikované asfaltové pásy. Tato volba je závislá na konkrétních potřebách určitého domu. V běžných případech lze uplatnit izolaci nejčastěji proti zemní vlhkosti, dále potom může být například také izolace proti tlakové vodě, která se může hodit pro starší rekreační objekty.

 

Hydroizolace jako prevence proti plísni na zdech, fotkaPokud tímto způsobem zateplujeme střechy, je postup o něco málo složitější, a to především kvůli drobným zakřivením a zákoutím na střešní konstrukci vyjma případů, kdy jsou domy se střechou rovnou. Když začne pršet nebo padat sníh, střecha je to první, co by nás mělo ochránit. A proto je i zde dostupná možnost nechat si zhotovit pevnou a trvanlivou hydroizolaci, která spolehlivě vydrží po mnoho dalších sezón.

 

Hydroizolace jako prevence proti plísni na zdech, fotka

 

Izolační systém formou hydroizolace můžete používat jak pro střechy nové, tak i pro rekonstrukce bez demontáže původní krytiny. V případě zateplování střechy není důležitý pouze výběr vhodné fólie, ale velice záleží na co nejpřesnějším vyměřování a správném ukotvení zateplovacího materiálu do konstrukce. Pro upevnění se ve velké míře využívají různé doplňkové klempířské prvky, který bývají zpravidla vyrobeny z poplastovaných plechů. Hydroizolaci lze v řadě případů kombinovat s doplňkovou tepelnou izolací, kterou provádíme s pomocí materiálů, jako jsou lisovaná minerální vlákna nebo pěnový polystyren. Lehký materiál tak neutlačuje ani neporušuje zdi a dokáže poskytnout prvotřídní zateplení.

 

Hydroizolace jako prevence proti plísni na zdech, fotka

 

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Karel: Dobrý den, máme velký...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo