Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace

21.11.2011 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Jestliže obýváte byt nebo dům, kde máte více balkónů nebo lodžií, pak je důležitou a neopomenutelnou prací efektivní zateplení, se kterým tak budete moci přečkat co nejvíce zimních sezón. Obzvláště v rámci rekonstrukce starších domů a bytů je balkonové zateplení stejně tak důležité jako u oken.

Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud provádíme výměnu zateplování po delší době, je třeba se přesvědčit, zda-li má balkón stále pevnou konstrukci a dokáže držet stabilitu. V souvislosti s tímto by měla odpovídat i životnost navazujících součástí tvořících dohromady celou konstrukci. Rychlé opotřebení a poruchy nosných konstrukcí lodžií a balkónů jsou způsobeny z velké části následkem starší, špatně instalované nebo úplně chybějící hydroizolace. Právě takovýto nedostatek může být častým důvodem, proč se nosné části balkónové konstrukce po poměrně krátké době od rekonstrukce rychleji opotřebovávají.

 

Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace, fotka

 

Pro každý konkrétní typ balkónu je třeba zvolit odpovídající řešení. V první řadě se budeme orientovat podle toho, zda-li opravujeme balkón v bytě panelového domu nebo rodinného domku. Dále je důležité, zda se chystáme opravovat balkón nebo lodžii. V neposlední řadě je velice důležitým kritériem stáří nosných konstrukcí. Pokud jsou starší více jak dvacet let, případně jestliže tato stejná doba uplynula od poslední rekonstrukce, neměli byste nic ponechat náhodě a raději se poradit s odborníky, kteří pro opravu a rekonstrukci konkrétního balkónu vám zpracují potřebné systémové řešení. A to od zpracování návrhu po samotnou realizaci.

 

Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace, fotka

 

Většina balkonových systémů je založena jednoduchých hmotách a sloučeninách, které se dají snadno rozředit vodou, což je jeden z nejsnadnějších způsobů, jak dosáhnout rychlého technologického postupu. Na druhou stranu jsou nevýhodné v tom, že díky nutnému použití většího množství vody během výrobního procesu se tak často stává, že dochází k prosakování zdí a narušování maleb v interiéru. Obzvláště při vytváření nových spádových vrstev ve starších stavbách může někdy dovnitř bytu zatékat.

 

Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace, fotka

 

A proto je mnohem lépe, pokud si vyberete některý z technologicky vyspělejších postupů při instalaci nového zateplení. Zejména takové, kde je sníženo používání procesů za mokra na co nejmenší míru. Jednou z možností je umístění spádové desky, drenážní fólie a hydroizolace, kde převažuje spojení jednotlivých materiálů pomocí lepení a aplikace silikonové pěny. Nově instalované zateplení by tak mělo vydržet nejméně dalších dvacet let.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zateplení balkónů a lodžií pomocí hydroizolace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo