Způsoby izolace potrubí u topných těles

5.2.2012 | (hh) | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Topení pomocí radiátorů a jiných topných těles napojených na potrubí, které vede ke zdroji vytváření tepla, je jednou z nejrozšířenějších variant zabezpečování tepla a pohodlí řady domácností. Po delším čase, jako u každého zařízení, dochází i zde k postupnému opotřebení jednotlivých součástí, a to především v oblasti izolace. Pokud nechcete utrácet peníze za drahé opravy, můžete si izolační materiál vyměnit v potrubí sami.

Způsoby izolace potrubí u topných těles - foto, Hyperbydleni.cz


V první řadě je třeba změřit si délku a obvod jednotlivých částí topného potrubí, následně si vybrat konkrétní druh izolace a nakonec si připravit potřebné nářadí. Pro delší trvanlivost a spolehlivý efekt zabezpečení vám při výběru doporučujeme zaměřovat se na takové izolace, které co nejúčinnějším způsobem snižují míru hluku v potrubí.
 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka


Jakmile máte vše připravené, můžete začít se samotnou montáží. Nejprve si k ruce připravíme izolační části na odbočky. Ty je totiž nejlepší upevňovat jako první. Zvláštní přípravu na následné zabudování vyžadují odbočky do pravých úhlů, na které není možné nasadit potřebnou izolaci v jednom kuse. Postup je takový, že se vezme izolace rovná a seřízne se na speciálním truhlářském náčiní zvaném pokosník, pomocí kterého ji rozdělíte na dva stejně veliké kusy v úhlu 45 stupňů. Poté je nasunete do potřebných míst a co nejvíce přiblížíte k sobě. Konečným krokem je zalepení hliníkovou samolepící páskou, která je výborným spojovacím materiálem pro izolování a utěsňování mnoha typů potrubních a topných systémů. Spolehlivě vám všechny potřebné části obalí.
 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka
 


Jestliže z našeho topného tělesa vedou obloukové části do pravého úhlu tvořeného z větších a silnějších trubek, tak nám dva díly seříznuté na 45 stupňů stačit nebudou. V tomto případě musíme opět rovný kus izolace seříznout pomocí pokosníku, ale tentokrát na třetiny a po třiceti stupních, aby nám vše dohromady vycházelo na pravý úhel. Čím je větší a silnější potrubí, tím musí být záhyby plynulejší. Kdybychom zvolili metodu 45 stupňů na dva díly, tak bychom izolaci u hodně silných trubek ani nespojili.
 

 

Způsoby izolace potrubí u topných těles, fotka


Při nasouvání materiálu na trubky je jeden z nejosvědčenějších postupů jednotlivé izolační kusy podélně naříznout, aby se lépe při navlékání rozevřely. Jakmile jsou na trubkách navlečené, stahují se opět hliníkovou lepící páskou, která spolu s izolačním materiálem vytvoří dokonalou ochranu před vlhkostí a UV zářením, což zajišťuje životnost do mnoha dalších let.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Způsoby izolace potrubí u topných těles zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo