Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné

23.2.2012 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Globalizace je fenoménem nejen v hospodářství, ale i v meteorologii. Jev El Niňo sice působí na jižní polokouli, ale důsledky pozorujeme i na polokouli severní. Ovlivňuje totiž tzv. tryskové proudění. To je silný západní vítr o rychlosti přes 100 km/hod ve výšce kolem sedmi kilometrů. V posledních letech však dochází k poruchám tohoto jevu. A tyto poruchy vyvolávají extrémní počasí.

Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné - foto, Hyperbydleni.cz

 

V zimě mrzne a sněží v Turecku a Řecku a v létě je sužováno tropickými vedry Rusko. Ať tak či onak, velký vliv pozorujeme i u nás. Léta jsou stále teplejší a zimy, však jsme si letos užili, mrazivější. Tento trend se prohlubuje, podporován slábnutím Golfského proudu. To jako první zjistil renomovaný italský vědec Dr. Gianluigi Zangari, když předpověděl, že letos přijde arktická zima. Jeho předpověď se potvrdila.

 

Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné, fotka

 

Přijde i arktické jaro?

Zdá se, že můžeme dočkat i velmi studeného jara. Asi si užijeme nízkých teplot ještě v březnu a v dubnu. Prodlouží se hlavní topná sezóna. Slunce už bude sice vysoko, ale teploty tomu nebudou odpovídat. Na to nejsme zvyklí a snadno chlad podceníme. Období chřipek se posune dopředu. Zabráníme tomu tím, že budeme udržovat doma tepelnou pohodu a tedy topit i v době, kdy standardně netopíme.

Musíme změnit chování!

Nejúčinnější způsob, jak si uchovat teplo v domě, je zlepšit jeho tepelně izolační vlastnosti, tedy izolace. Důležité je pak dodržet „zimní“ způsob větrání. Rychle otevřít okna a po dvou až třech minutách je zavřít. Tak vyvětráme, ale neochladíme konstrukce interiéru a ztráty jsou minimální.

Jak na to?

Na zateplení existuje řada názorů. Ale jen jeden způsob je nejúčinnější. Zateplit půdu. Teplý vzduch je lehčí než studený, stoupá ke stropu a pokouší se najít skulinky, aby mohl uniknout na půdu a odtud do volného prostoru. Většinou ji najde. Tyto tepelné ztráty představují až 30 % celkových tepelných ztrát nemovitosti. Teplo tedy nejen bez užitku utíká, ale způsobuje škody na krytině, úžlabí a okapech. To se vyplatí řešit zateplením.

 

Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné, fotka

Foukání izolace

 

Kromě omezení škod na střeše přináší zateplení půdy řadu dalších výhod. Po izolaci půdy je teplo v obytných místnostech daleko rychleji. Nemusí se tak často přikládat a teplo vydrží mnohem déle, když se přestane topit, protože dům nepromrzá. A hlavně – ušetříme až třetinu za topení, ročně tisíce. Naopak v létě, když bývá v podkroví nesnesitelné vedro, je tam díky izolaci stropu i bez klimatizace příjemný chládek.

Zateplení zadarmo?

Pokud si pořídíte účinnou izolaci domu, je investice rychle návratná. Můžete ji mít téměř zadarmo, doslova za hubičku. Zaplatíte ji totiž z úspor za topení. Musíte však zvolit správné opatření, které tuto návratnost má. A izolace stropů domu takovým opatřením je. Návratnost je ve srovnání s jinými způsoby zateplení doslova „raketová“. Během tří až šesti let se investice zaplatí a pak už jen spoří náklady, jinými slovy vydělává. To nejjednodušší řešení bývají často nejlepší. A to izolace stropů je.

 

Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné, fotka

Závěrečná kontrola výšky izolace

 

Než se vrátíte z nákupu, je hotovo!

Jestliže nechcete dlouho čekat a chcete šetřit ihned, je to možné. Můžete využít některou z moderních technologií izolace stropů, které poskytují značné pohodlí pro majitele domů a šetří jejich námahu i čas. Mezi ověřené způsoby nepochybně patří například izolace na bázi Magmarelaxů, dutinové izolace, izolace se sníženými hydrofobními štěpy atd. Pokud budete mít odvahu a vsadíte na komplexní službu získáte navíc i velmi slušný servis. Existují firmy, co dokáží strop zateplit velmi kvalitně a rychle, již za tři hodiny je hotovo. Než se vrátíte z nákupu, bez nepořádku, pichlavé práce, rizika a navíc se zárukou.

 

Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné, fotka

 

Ještě není zdaleka pozdě

Zima ještě neskončila a jestli chceme více tepla za méně peněz, není na co čekat. Vždyť každý další den můžeme ušetřit na místo toho, abychom dále platili za drahé teplo. Navíc se připravíme i na další zimu.
Doktor Zangari nás přesvědčil, že ne všemu kolem nás rozumíme. Jaká bude příští zima? A co ta letošní, už opravdu končí? A co objeví meteorologové příště?

Foto archiv IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Meteorologové míní, že extrémní počasí bude běžné zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo