Cihly s kvalitní tepelnou izolací

5.6.2012 | Monika Kovačková | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Budete-li stavět, pravděpodobně přemýšlíte, jaký materiál základního konstrukčního prvku zvolit. Dobře uděláte, když se rozhodnete pro návrat ke staré dobré klasice – cihlám. Pálené cihly jsou s odolnými a pevnými stavbami spojeny již od nepaměti a během tisíciletí neztratily nic ze své obliby. Cihly zaručují vysoký komfort bydlení díky svým vlastnostem, jakými jsou - kromě pevnosti, odolnosti a dlouhé životnosti - dobrá zvuková izolace, paropropustnost a nehořlavost. Design s cihlovou strukturou je navíc módním prvkem, takže neomítnuté cihlové stěny se snadno stanou výraznou dekorací vašeho interiéru. Bod cihlám náleží také za rychlou a jednoduchou výstavbu.

Cihly s kvalitní tepelnou izolací - foto, Hyperbydleni.cz

Při dnešních neustále rostoucích cenách se všichni snažíme co nejvíce snížit náklady na vytápění a další energie. Nejrůznější tepelné izolace se stávají nepostradatelnou součástí exteriéru i interiéru našich příbytků. Tak proč si kvalitní tepelnou izolaci nezabudovat přímo do obvodových stěn již při hrubé stavbě? Vyberte si moderní cihly, které v sobě výborný tepelný izolant přímo obsahují.
 

Cihly s kvalitní tepelnou izolací, fotka

 

Vedle klasických pálených cihel jsou k dostání cihly buď s malým množstvím větších otvorů, nebo velkým množstvím malých otvorů a vnitřních žeber, které jsou vyplněny různým izolačním materiálem. Cihly mohou obsahovat bloky či drobné kuličky z polystyrenu, minerální vatu či perlit. Tyto materiály mají výborné izolační vlastnosti, takže obvodové zdi z těchto cihel již nebude nutné zateplovat. Moderní cihly s izolací mohou být díky své kvalitě použity i pro stavbu pasivních a nízkoenergetických budov.
 

Cihly s kvalitní tepelnou izolací, fotka

 

Zabudovaný izolant vykazuje mnohem lepší mechanickou odolnost, a proto déle vydrží – jeho životnost přesahuje neuvěřitelných osmdesát let, což je několikanásobně více než u vnějších zateplovacích systémů. Kromě trvanlivosti, bezporuchovosti a eliminace přenosu tepla je velkým benefitem použitých materiálů jejich prodyšnost – stěny „dýchají“, a tak dochází k difúzi vodních par, což je prevence nadměrné vlhkosti uvnitř bytu.
 

Cihly s kvalitní tepelnou izolací, fotka

 

Klasické cihly byly vždy symbolem komfortního a kvalitního bydlení; s novými cihlami s tepelnou izolací je toto spojení ještě oprávněnější.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Cihly s kvalitní tepelnou izolací zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo