Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky!

21.6.2012 | IP IZOLACE Polná, s.r.o. | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Žijeme jen jednou. Tak proč si neužít bydlení na úrovni? Nemusíme hned uvažovat o stavbě nového domu. Výrazně zvýšit úroveň stávajícího bydlení můžeme často díky rekonstrukci. Náklady nemusí být extrémně vysoké, máme-li na zřeteli efekt investice. Investovat do zvýšení komfortu bydlení se vyplatí, zejména když s pohodlím zároveň přijde úspora. Této podmínce odpovídá kvalitní zateplení. Naši úvahu začneme možnostmi financování.

Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky!  - foto, Hyperbydleni.cz

Nejlevnější možností je spoření
Plánujeme-li menší rekonstrukci, je spoření nejvýhodnější. Cena rekonstrukce je konečná, bez navýšení o úrok z úvěru a další poplatky. Naopak, během spoření je k naspořené částce připisován úrok, i když je dnes spíše symbolický. Kolem 2% lze dosáhnout jen na spořicích účtech, kde jsou prostředky během spoření umrtveny. Velkou nevýhodou je, že stavební úpravy není možno provést ihned, nejprve je třeba naspořit. A po dobu spoření si nemůžete vychutnat novou kvalitu bydlení, ani spořit provozní náklady.
 

Příklad: Kdybychom plánovali investici za 80 000 korun a dávali si stranou měsíčně 6,5 tisíce na spořicí účet 1,75 %, našetřili bychom na rekonstrukci až za rok. Při měsíční úložce 3300 korun za dva roky. To už může rodinný rozpočet dosti silně ovlivnit.

Úvěr má své výhody
Obvykle uvažujeme o hypotečním úvěru. Ten však má smysl až při částkách nad 300 tisíc. To proto, že má vysoké počáteční náklady na schválení úvěru a nemalé prostředky během dlouhé doby splácení stojí správa hypotéčního účtu. Úrokové sazby jsou však v této chvíli výhodné. Můžete pořídit hypotéční úvěr již za 3,6% až 3,8%.
 

O úvěru ze stavebního spoření uvažujeme v případě, že máme u stavební spořitelny naspořeno aspoň 40 % z cílové částky. Pak můžeme čerpat meziúvěr. I když je kvůli úsporným opatřením vlády stavební spoření stále méně výhodné, pořád ještě se vyplatí. Úrok u úvěru ze stavebního spoření se v současné době pohybuje mezi 4,5 až 5,5 %. Stejně jako u hypoték splátky zatíží náš rozpočet na poměrně dlouhou dobu.
 

Nejméně výhodné jsou spotřebitelské úvěry. U nejlevnějších z nich dosahují úroky 7% až 12%. Obecně je vždy dobré předem si ověřit úrokové sazby, zjistit vstupní poplatky, poplatky za správu úvěru i podmínky umoření.
 

Pozor na „rychlé půjčky“ pochybných nebankovních společností. Jsou nejen drahé, ale snadno vás připraví třeba o celý dům.

Nejlepším řešením je izolace na splátky
To je pěkně „vychytaná“ možnost. Až 30 % nákladů na vytápění rodinného domku totiž můžeme ušetřit, jestliže dokonale zateplíme strop obytných prostor, tedy podlahu na půdě domu, systémem MAGMARELAX®. Zateplením totiž zabráníme úniku tepla z obytného prostoru směrem vzhůru. Tudy bez užitku uteče třetina tepla z bytu.
Ale jak je to s těmi splátkami? Ve spolupráci s Komerční bankou nabízí společnost IP IZOLACE POLNÁ velmi elegantní řešení investice – program Izolace na splátky. Vůbec nezatíží rodinný rozpočet a zateplení můžeme realizovat ihned. Nevěříte?
 

Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky! , fotka

 

Využijte Izolaci na splátky a splácejte z úspor na topení! Postup je úplně jednoduchý. Vyplníte nezávaznou poptávku a technik firmy přijede na prohlídku objektu. Navrhne výšku izolace a postup prací, spočítá cenu za celé zateplení stropu. Pokud projevíte zájem o Izolaci na splátky, navrhne variantu splácení. Právě v tom tkví ta „vychytávka“. Splátka totiž bude ve výši vypočtených úspor za topení. Splácíte sice úvěr, ale současně platíte o stejnou částku méně za topení. Výhodou tedy je, že ihned izolujete a přitom nezatížíte rodinný rozpočet vyšším výdajem. To má další výhodu. Uvolníte si ruce pro jiné investice do bydlení – buď dále spoříte, nebo si vezmete jiný úvěr.
 

Izolace na splátky je bankovní produkt s výhodnými podmínkami, za jehož vyřízení nezaplatíte vůbec nic. K vyřízení postačí jen dva doklady. Vše za vás vyřídí firma přímo u vás doma, nemusíte chodit do banky.
 

Náklady na zateplení rodinného domu foukanou minerální izolaci MAGMARELAX® se vejdou zpravidla do padesáti tisíc korun. Návratnost je velmi rychlá. Nepřekročí 4,5 roku, i kdyby v té době nedošlo ke zvyšování cen energií. A pak už jen spoříte.

Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky! , fotka

 

Víte o jiné možnosti, jak si zaručeně přilepšit o 10 000 ročně?

Bližší informace na www.ippolna.cz nebo na telefonní lince 800 100 533.

Nechte si svůj dům prohlédnout odborníkem do konce července 2012 a máte od nás slevu 15% a ke každé konzultaci flash disk (4GB) zdarma jako dárek.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak ušetřit desítky tisíc? Izolujte na splátky! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo