Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla!

8.8.2012 | Monika Kovačková | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Čas třeskutých mrazů je sice ještě hodně daleko, ale už nyní mnohé z nás znepokojují zprávy o neustále se zvyšujících nákladech na vytápění. Opatřením proti úniku tepla je dobrá izolace střechy, stěn a oken. Sice se jedná o nákladnější investici; ta by se však měla začít ihned navracet. Abyste si byli jisti, že izolujete tam, kde je to třeba, nechte si vypracovat termosnímek, který odhalí, ve kterých místech dochází k největším tepelným ztrátám.

Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla! - foto, Hyperbydleni.cz

Nechat si provést termovizi neboli termosnímkování je velmi chytrým krokem před tím, než se rozhodnete pro izolaci. Díky této službě se vyhnete zbytečným investicím, které nepřinesou požadovaný výsledek. Na infračerveném termosnímku jasně vidíte, kde dochází k tepelným ztrátám, a podle toho se následně pustíte do izolačních prací. Infrakamera odhalí i to, kde se tvoří tepelné mosty nebo třeba rosné body.
 

Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla!, fotka

 

Termosnímek vám odhalí nejen místa tepelných úniků, ale také různá poškození a nedostatky domu. Zjistěte technická poškození, jakými jsou například chybně provedené spáry a spoje, či jiné nedokonalosti domu způsobené například nekvalitní stavební prací, vlhkostí, netěsnícími okny a dveřmi atd. Termosnímek vám ukáže tepelně – izolační vlastnosti domu a kvalitu stavebních prací i použitých materiálů. Termovizi si proto nechte provést především v případě rekonstrukce či koupě domu. Infračervená kamera vám obdobně může zkontrolovat i stav elektrorozvodů, čímž můžete předejít problémům, jako jsou zkraty, opotřebení či přetížení spoje, jejichž náprava je finančně náročná. Termosnímek se tak v případě potřeby může stát vhodným dokladem při reklamaci nebo při posuzování ceny pojistného.
 

Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla!, fotka

 

Bydlení, které dovoluje dobře hospodařit s energetickými zdroji, je ekologické a ekonomické zároveň. Termosnímek vám pomůže vytvořit si takové životní prostředí, které povede k reálné úspoře energií, a tím i k úspoře vašich financí.
 

Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla!, fotka

 

Termosnímkování se provádí jak na rodinných, tak panelových či bytových domech. Podle měření snižují stavební úpravy a izolace vycházející z termovize tepelné ztráty až o 40%, což se pozitivně projeví nejen na kvalitě vašeho bydlení, ale samozřejmě i na vašich úsporách.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Pořiďte si termosnímek a zamezte úniku tepla! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo