Kouzelné vločky, které hřejí!

11.9.2013 | PR článek | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Léto končí, je čas myslet na zimu. Chceme-li se opravdu zodpovědně připravit na příchod „paní Zimy“, tak přišla ta nejlepší chvíle.

Kouzelné vločky, které hřejí! - foto, Hyperbydleni.cz

Obr.č.1:Pohodlí vašeho domova zajistí MAGMARELAX ECO

Zimní měsíce s sebou přinášejí značná nebezpečí pro náš dům. Popraskané okapy, rampouchy ze střechy, zatékání děravou střechou nebo nefungující kotel na topení. A v každém případě velký nárůst nákladů na topení. Tady je několik dobrých rad, jak úklady zimního počasí co nejvíce eliminovat.

Topný systém
Nechte si ještě před topnou sezónou zkontrolovat zdroj tepla. Odborník prohlédne kotel na tuhá paliva nebo plyn. Plynové kotle je nutno nechat prohlédnout a vyčistit alespoň jednou za dva roky. Není nic horšího, než když se objeví porucha v době silných mrazů. Zákon schválnosti říká, že to je velmi pravděpodobné. Objednejte si prohlídku teď, s nástupem podzimu už to nemusíte stihnout.

Zanesený komín při topení uhlím či dřevem způsobuje špatné hoření a v nejhorším případě vznícení sazí. Ještě větší nároky mají plynové kotle, kde se požaduje čistota komínových průduchů a dobrý tah. Od letošního roku je povinností majitele nemovitosti nechat pravidelně udělat revizi komínů. Bez potvrzení o revizi pojišťovna v případě požáru neplní.
Nezapomeňte natlakovat vodu do topného systému a odvzdušnit radiátory. Výměna poškozených ventilů přináší úsporu energie kolem deseti procent. Porucha se za provozu odstraňuje velmi komplikovaně.

Kouzelné vločky, které hřejí!, fotka

 

Obr.č.2:Auto, s kterého je izolace poháněna do domu

Okna a dveře
Teplo významně uniká špatně utěsněnými dveřmi a okny. Nejen z obytných místností, ale třeba i z garáže nebo ze sklepa či půdy. Špatně utěsněnými okny a dveřmi může unikat až 20% tepla. Co s tím? Výměna oken a dveří je nákladná a vyžaduje dlouhou dobu. Tu již nyní nemáme. Je tedy jiné řešení? Úniku tepla můžeme zabránit alespoň provizorně. V obchodech dostaneme řadu různých samolepících těsnicích pásek. A jeden dobrý tip. Nechte si zpracovat návrh na výměnu oken a vstupních dveří. Realizaci můžete odložit.

Střecha
Střecha je v zimě nejvíce v permanenci. Podívejte se, zda máte v pořádku krytinu, plechové úžlaby, okapy. Okapy zbavte nečistot, aby nepřetékaly při tání sněhu. I malé vady se vlivem mrazu mohou stát zásadními.

Totéž platí i o podstřešní fólii a tepelné izolaci. Vlhkost způsobená zatečením snižuje tepelně izolační vlastnosti. Opravte netěsnou fólii alespoň provizorně, třeba přelepením lepící páskou.

Podkroví
Třetina tepla z obytných prostor uniká stropem, ať už vedením materiálem stropu nebo prouděním přes netěsnosti. Ohřátý vzduch je lehčí, stoupá ke stropu a hledá skulinky do volného prostoru. Většinou je najde. Tyto tepelné ztráty představují zhruba 30 % celkových tepelných ztrát domu. Lze to vyřešit velmi rychle bez nároku na okamžitou investici. Nejlepší metodou izolace stropu je systém MAGMARELAX® 2013.

Kouzelné vločky, které hřejí!, fotka

 

Obr.č.3:Foukání minerální izolace MAGMARELAX ECO na volnou plochu

Jak to funguje?
Jedná se o aplikaci foukané minerální izolace. Čedičová izolační hmota MAGMARELAX® je vyrobena z vyvřelé horniny, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká minerální vata. Má řadu vynikajících vlastností. Především nesléhá, dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti i plísním. Nehoří, nechutná hlodavcům a tlumí hluk. Navíc má velmi dlouhou životnost.

Aplikace se provádí foukáním do půdních meziprostor nebo dutin. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Zateplení je velmi jednoduché. Hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál do izolovaného prostoru. To vše za běžného provozu domácnosti. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a jsou s prací hotovi během několika hodin. Není-li dutina ve stropě k dispozici, lze na půdě položit novou pevnou a rovnou podlahu z OSB desek – Stropní systém MAGMARELAX®. Pak můžete použití půdy rozšířit o letní bydlení.

Kouzelné vločky, které hřejí!, fotka

 

Obr.č.4:Stropní systém MAGMARELAX

A jak vypadá ekonomika? Aplikace této moderní a velmi efektivní izolace vůbec nemusí zatížit rodinný rozpočet. Firmou IP Polná nabízí také izolaci na splátky. Splátky jsou nastaveny tak, že je jejich výše stejná, jako uspořené prostředky za topení. Díky rychlé návratnosti jsou splátky již za 5 let splacené a pak už jenom spoříte desetitisíce ročně. Konkrétní situaci každého zájemce firemní specialisté na místě proměří a navrhnou optimální řešení.

Kouzelné vločky, které hřejí!, fotka

 

Obr.č.5:Vločky, které hřejí - minerální izolace MAGMARELAX

Zateplení stropu je málo známé opatření a přitom je velmi výhodné. Ve srovnání se zateplením stěn, nebo výměnou oken nestojí statisíce, ale pouze několik desítek tisíc. Teď je čas přestat utrácet peníze za topení a nečekat na zvýšení DPH, nebo zdražení energií. Navštivte stránky www.magmarelax.cz a podívejte se na fotografie a reference spokojených zákazníků.

Jako bonus pro vás máme 20% slevu na minerální ekologickou izolaci MAGMARELAX® ECO! Více na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Kouzelné vločky, které hřejí! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo