Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete!

1.5.2014 | PR článek | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Každý rok se ta situace opakuje. Za teplých letních dnů se střecha rozpálí a v místnostech, hlavně těch horních, se nedá žít. Teplo v bytech je skoro stejná jako venku a nejde vyvětrat. Jak je to možné. Existuje vůbec nějaká pomoc, řešení, jak přežít tropické dny?

Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete! - foto, Hyperbydleni.cz

Ano.
Starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky vykazují v zateplení střechy velmi slabé místo. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době vzniku stavby. Zřejmě izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech ještě slehla vlivem své vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy.
Nejlepším řešením je zateplit střechu, to znamená kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra. Ploché střechy mívají dvouplášťovou konstrukci. Do dutiny mezi plášti lze relativně snadno nafoukat minerální magmarelaxovou izolaci. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně tepelně izoluje a díky nerostnému původu, je vyrobena z přírodního čediče, dobře vzdoruje ohni. To výrazně zlepší požární odolnost domu. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezóně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhou řadu let. Ve srovnání s jinými způsoby zateplení nepředstavuje enormní položku rodinného rozpočtu.
Zateplení dvouplášťových střech přináší další výhodu. Často se při něm musí vytvořit revizní otvory nebo střešní vikýře. V budoucnu je oceníme, až přivolaná hasičská záchranná hlídka přijede likvidovat hnízda sršňů a vos, jejichž obyvatelé koncem léta terorizují okolí.

Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete!, fotka

Izolování ploché střechy

Máte šikmou střechu, nezoufejte!
Magmarelaxové izolace nejsou vynikající pouze pro domy s plochou střechou. Stejně vhodné jsou i pro domy se sedlovou střechou. Nová izolace stropu se projeví i v zimě. Dobře drží v domě teplo, takže ušetří tisíce korun za topení.
Zateplení půdy pod šikmou střechou má další výhodu. Lze vytvořit novou, velice atraktivní podlahu na půdě. Rozšíří se tak obytný prostor, čímž se významně zhodnotí dům. Podlaha je smontována jako konstrukce z OSB desek. Povrch takto vytvořené podlahy je dokonale rovný a hladký. Dobře se udržuje a uklízí.
Minerální vata se aplikuje zafoukáním přímo do konstrukce podlahy. Prostor půdy je okamžitě připraven k původnímu užívání. Nemusí však zůstat jen přitom.

Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete!, fotka

 

Minerální izolace MAGMARELAX ® ECO

Kouzlo letního bydlení
Již za první republiky se využívaly půdy k takzvanému letnímu bydlení a nebo pro odpočinek či zábavu. Znamenalo to, že si majitelé domů upravili půdu tak, aby ji bylo možné v létě využít k bydlení. Nejednalo se o náročnou rekonstrukci, která by nějak finančně zatížila rozpočet. Trochu se opraví střecha, aby do prostoru nezatékalo. Podlaha se uklidí a vše se upraví tak, aby se zde dalo bydlet. Tento prostor se dá využívat od jara do podzimu, do doby, kdy venku není zima. Takový prostor lze využít např. k bydlení studentů, kteří léto tráví u rodičů, dětský bunkr, dílnu nebo jen tak si vytvořit relaxační koutek.

Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete!, fotka

 

Pracovník IP Polná ukazuje základní rošt Stropního systému MAGMARELAX zafoukaný minerální izolací MAGMARELAX

Není to ani na týdny, ani na dny, ale na hodiny!
Snad největší výhodou tohoto moderního zateplení dutého prostoru ve střeše je rychlost realizace. Samotné zafoukání izolační vaty netrvá více než tři hodiny. Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce. Provoz domu není přerušen, nenatropí hluk, příliš nezvíří prach, nezanechají nepořádek.

Tři mouchy jednou ranou
Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě se stane vysloveně příjemným a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. Ale to nejlepší nakonec. Ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete!, fotka

 

Získejte nyní letní slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a nezávaznou prohlídku vašeho domu ZDARMA.

Nečekejte a ještě dnes vyplňte nezávazný formulář na www.magmarelax.cz/akce nebo se informujte na telefonu 800 100 533.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Skoncujte s letním horkem jednou provždy: Zaizolujte strop, klidně se vyspěte a hned 2x ušetřete! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo