Zateplení střechy a střešní okno

18.4.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, jak správně zateplit střechu. Zateplením střechy a umístěním velkého střešního okna nejen že ušetříte spoustu energie, ale pomůžete taky životnímu prostředí. Zateplení vám pomůže udržet v zimě v domě teplo a v létě chlad.

Zateplení střechy a střešní okno - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme, jak správně zateplit střechu. Zateplením střechy a umístěním velkého střešního okna nejen že ušetříte spoustu energie, ale pomůžete taky životnímu prostředí. Zateplení vám pomůže udržet v zimě v domě teplo a v létě chlad.

Zateplení

Hlavní účel zateplení střechy je samozřejmě úspora energie a s tím spojená úspora finančních prostředků. Je ale nutné vybrat ten správný druh zateplení podle klimatu, ve keterém bydlíte. Spolu se zateplením střechy jde ruku v ruce taky zateplení stropu. Pokud tyto dva systémy zkombinujete dohromady, bude pořizovací cena sice vyšší, ale díky opravdu velkému ušetření energie se vám peníze za chvíli vrátí. Materiálů na zateplení střechy je na trhu spousta, jmenujme například skelné vlákno, minerální plsť nebo palety, které jsou založeny na přírodní vlně. Všechny materiály mají rozdílné vlastnosti, co se týče izolace tepla i zvuku. Klimatizece v domácnosti je další důvod k zeteplení střechy a stropu.

Zateplení střechy a střešní okno - foto, Hyperbydleni.cz

Ventilace

Používá se k odvodu horkého vzduchu, který se shromažďuje ve střešní dutině. Bez použití ventilace se tento vzduch pod střechou sráří a vytváří vlhkost, která může váš dům vážně poškodit. Většinou se používá mechanické ventilace, která má vývod na boční straně domu. Snažte se tento aspekt nepodcenit, jedná se o velmi důležitou věc.

Zateplení střechy a střešní okno - foto, Hyperbydleni.cz

Střešní okno

Střšní okno nejen že dodá vašemu domu přírodní světlo, působí taky jako dodávka tepla a to slouží k další úspoře energie a peněz. Na trhu je velká spousta různých střešních oken, které se liší jak svou velikostí a cenou, tak i tloušťkou. Velikost okna vybírejte hlavně podle velikosti střechy a místnosti, nad kterou má být umístěno. Malé okno je ideální například nad kuchyň, která není dostatečně veliké. Rozměrné okno je dobré umístit nad obývací pokoj nebo na jídelnu, kde trávíte většinu času.

Zateplení střechy a střešní okno - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek Zateplení střechy a střešní okno zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo