První poradna k získání dotace na zateplení na AtelierStyltex.cz

17.4.2009 | Styltex.cz | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Zelená úsporám? Dotace na zateplování domů? Kritéria pro získání dotace? Akreditované materiály vhodné pro použití k zateplení? Realizační firmy, které splňují podmínky k čerpání dotací? To vše jsou otázky, na něž se laikovi těžko hledá odpověď.

První poradna k získání dotace na zateplení na AtelierStyltex.cz - foto, Hyperbydleni.cz

Zelená úsporám? Dotace na zateplování domů? Kritéria pro získání dotace? Akreditované materiály vhodné pro použití k zateplení? Realizační firmy, které splňují podmínky k čerpání dotací? To vše jsou otázky, na něž se laikovi těžko hledá odpověď.

Společnost Styltex spustila jednu z prvních profesionálních poraden na českém internetu a to na portálu www.atelierstyltex.cz. Již během prvního dne desítky lidí zaslali své dotazy právníkům a architektům společnosti Styltex.

Na Ateliéru styltex se chystá spuštění plné služby zajištění kompletní dokumentace včetně projektů zateplení pro získání dotace od ministerstva životního prostředí – Zelená Úsporám!


Příklad jednoho z dotazů a jeho zodpovězení:
 
poradna:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na podmínky a kritéria ohledně získaní dotace na zateplení RD. Jaké podmínky musíme kromě vyplnění formulářů splnit.Jestli jsou vybrane pouze nějaké firmy,které mohou zateplení včetně fasády RD provést. Kde získáme potřebné formuláře/na jakém úřadě-odboru/Jsou tyto formuláře k dispozici teprve od 22.4.2009?Musíme mít nějaký projekt,když ano,kdo ho může vyhotovit? Prozatím Vám mockrát děkuji. R.Vidlářová


Dobrý den,

K získání dotace z programu „Zelená úsporám“ je skutečně potřeba vyhovět řadě kriterií, které jsou stanoveny jak na provedení zateplení, tak i na formální náležitosti žádosti samotné, zejména pak její přílohy.

- Podporu lze poskytnout pouze projektům, které byly dokončeny nejdříve 7.4.2009. Dokončením je datum kolaudace, nebo datum podání oznámení o užívání stavby nebo datum vystavení předávacího protokolu dodavatelskou firmou. A také samozřejmě na projekty, které teprve budou zahájeny.
- Zateplení musí provádět firma, která bude zapsána v Seznamu odborných dodavatelů (SOD), který je veden Státním fondem životního prostředí (SFŽP).
- Zateplení musí být provedeno využitím takových materiálů, výrobků a zařízení, které jsou zapsány v Seznamu výrobků a technologií, který také vede SFŽP
- Formuláře žádostí včetně formulářů příloh by měly být k dispozici skutečně až 22.4.2009, z čehož je zřejmé, že podrobné informace o údajích, kterými bude potřeba Žádost doložit budou k dispozici až k tomuto datu. Již nyní lze však předpokládat, že přílohou žádosti bude projekt zateplení a zejména výpočet měrné roční potřeby tepla na vytápění před a po realizaci zateplení. Tyto výpočty vám může zajistit autorizovaný inženýr v oborech pozemní stavby, technika prostředí a technologická zařízení (projektant) autorizovaný architekt
energetický auditor

Další podrobnosti ke způsobu a místům podávání žádostí a jejich administraci se můžete dozvědět na www.zelenausporam.cz, nebo v nejbližší době na tomto webu.


Hezký den Mgr. Petr Rožánek

 



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek První poradna k získání dotace na zateplení na AtelierStyltex.cz zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo