Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze

26.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Izolace a zateplení | Komentářů 0 |

Hledání energetických úspor je v posledních letech dominantním trendem ve většině českých domácností. Jednu z možností přispívajících k tepelné izolaci domu představuje zasklení lodžie.

Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze - foto, Hyperbydleni.cz

Pražská společnost Optimi využívá k tomuto účelu originální finský zasklívací systém posuvných a otočných tvrzených skel bez svislých rámů. Na přání provádí též doplňkové konstrukce, vykrytí spodní části zábradlí a v její nabídce figuruje i možnost barevného řešení, sušáky prádla, atd.

Historie a podstata patentu

Počátky uvedení zasklívacího systému OPTIMI na náš trh se datují do roku 1994, kdy byla práva na jeho výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena od finské firmy Lamminkainen, která tento systém patentovala. Systém funguje na principu odsunu skleněných dílců, kterými je lodžie domu zasklena, ke straně, a přiklopení těchto dílců k boční stěně lodžie, jak je znázorněno na obrázku.

Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze - foto, Hyperbydleni.cz

Uvedení tohoto systému na trh se setkalo s velkým zájmem a oblibou zejména u obyvatel panelových bytů. Označení Optimi se pro tento zasklívací systém vžilo a je běžně používáno. Již v prvním roce uvedení na trh, tedy v r.1994, byla tomuto systému udělena Velká cena Grand Prix na výstavě For Habitat v Praze. Systém se stal natolik úspěšným, že jej některé firmy ve snaze přiživit se na tomto úspěchu začaly kopírovat a uvádět na trh kopie zastaralého systému pod jiným označením. Název OPTIMI se proto stal zapsanou ochrannou známkou a známka byla posléze Úřadem pro patenty a vynálezy prohlášena za všeobecně známou.

Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze - foto, Hyperbydleni.cz

Použití systému, popis funkce

Zasklívací systém se používá hlavně pro zasklívání lodžií a balkonů obytných domů, lze jej však využít i pro zasklení bazénů i zimních zahrad, popřípadě i jako mobilní dělicí příčky v interiérech apod.

Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze - foto, Hyperbydleni.cz

Funkce systému

Lodžie je osazena u stropu horním rozdvojeným kolejničkovým vedením (viz.schéma na obrázku). Spodní vedení je uchyceno na zábradlí. Mezi těmito vedeními se posouvají na kolečkách skla o tloušťce 6 mm. Tvrzená skla jsou osazena v profilech nahoře a dole. Boční profily skla nemají, proto systém neruší vzhled domu, jako např. skla v rámu. Při manipulaci se postupuje tak, že se otevře první sklo u boční stěny lodžie a další skla se posouvají a v rozdvojeném horním vedení se otáčí a přiklápí na první sklo anebo na skla již na straně odsunutá. Takto je možno otevřít lodžii buď jen částečně nebo úplně podle potřeby. Při zavření lodžie se postupuje opačně, tzn. skla se zpětně otáčí a posouvají na druhou stranu, až je lodžie úplně uzavřena. 

Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze - foto, Hyperbydleni.cz

Jak ukazují níže uvedené certifikáty, je společnost Optimi (držitel osvědčení ISO 9001:2009) podle světového patentu WO 89/05389 v současnosti výhradním licenčním výrobcem této technologie v České republice, a do dnešních dnů již s jejím využitím zasklila více než 65 000 balkonů. Montáže je možno provádět po celý rok a prostřednictvím smluvních partnerů společnosti Optimi také po celé republice, další výhodou jsou pak sezónní a množstevní slevy. Pro podrobné informace je možno navštívit sídlo firmy, kde vám bude předvedeno zasklení ve skutečné velikosti, zodpovězeny veškeré dotazy, poskytnuta ukázka doplňkových konstrukcí, technická pomoc se stavebním povolením atd.

OPTIMI spol. s r.o.
Dubečská 4/74, 100 00 Praha 10
Tel.: 274 818 721, mob.: 602 477 874
info@optimi.cz, http://www.optimi.cz/
Kancelář Brno: tel. 541 248 697,
728 440 150
optimibrno@quick.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Článek Zasklení lodžie Optimi šetří teplo a peníze zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo