Venkovní žaluzie jako zateplení oken

18.11.2010 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Zima se pomalu blíží a je třeba se začít zabývat efektivním zateplováním domu. Doporučujeme vám možnost nechat si zhotovit žaluzii umístěnou v zateplené fasádě. Tento druh zateplení nabízí snadné a rychlé řešení proti vzniku tepelných mostů.

Venkovní žaluzie jako zateplení oken - foto, Hyperbydleni.cz

 

V současné době se společnosti klade důraz na úspory většiny energií. Řada investorů a architektů se potýká s velkým množstvím rozporuplných názorů, jak řešit zateplenou fasádu, ve které mají být umístěny venkovní žaluzie tak, aby nevznikaly nežádoucí tepelné mosty. Optimální umístění žaluzie je uvnitř fasády.

 

Venkovní žaluzie jako zateplení oken, fotka

 

Jedno z nejefektivnějších a nejmodernějších řešení, jak umístit venkovní žaluzii na budově, je zabudovat ji do prostoru pod fasádou. Uvnitř se nainstalují speciální vodící lišty, které povedou lamely zapuštěné ve vnitřních plochách stěn otvoru. Výsledkem je pak maximální účinnost žaluzií při dosažení moderního vizuálního vzhledu fasády. V případě, že stavíte dům nový nebo provádíte kompletní rekonstrukci toho stávajícího, potom řešení, jak umístit budoucí žaluzie ve fasádě, je ideální rozhodnout pokud možno již v okamžiku vytváření stavebního projektu. Předejde se tak riziku zbytečných tepelných ztrát a vzniku tepelných mostů. Navíc budou-li správně zadány rozměry podfasádního prostoru pro žaluzii, nemůže se v konečné realizační fázi stavby stát, že by se vytažená žaluzie pro fasádu zcela neskryla. Venkovní žaluzie tak díky správným parametrům umožňuje optimální zabudování do stavby a současně se stává řešením pro úsporu tepla.

 

Venkovní žaluzie jako zateplení oken, fotka

 

Při montáži se žaluzie upevňuje do speciálně vyprojektované schránky umístěné pod omítkou, která má komplexně vyřešenou návaznost na ostatní stavební hmoty a izolaci a tak zabezpečuje materiálově téměř bezproblémovou pojivost. Díky své specificky vyprojektované univerzální konstrukci je žaluzie vhodná pro použití jak pro pasivní domy a nové právě projektované stavby, tak i pro stávající budovy, které potřebují rekonstrukci. Podomítková schránka pro venkovní žaluzie je vyrobena ze speciálního materiálu, který může být za účelem pevnější a stabilnější ochrany doplňován i dalšími izolačními vrstvami. Její konstrukce je vyprojektována tak, aby byla samonosná, dostatečně pevná, ale především maximálně stabilní. Pokud se týká rozměrů, je schránka přizpůsobena většinovým standardním typům venkovních žaluzií s dostatečnou šířkou, aby samotná montáž nebyla obtížná.

 

Venkovní žaluzie jako zateplení oken, fotka

 

Výška kastlíku je modifikována v závislosti na výšce vytažené žaluzie. V přední části, která je na vnější straně fasády, je opatřen hliníkovou okapovou lištou zajišťující pevnost přední hrany. Tímto způsobem je zároveň vyřešen odvod vody, která za deště stéká po fasádě před prostor schránky. Materiál schránky je vodovzdorný, a proto zateplení v podobě žaluzie slouží jako prevence před velkými dešti. Díky speciálním hmotám zaručuje zdravotní nezávadnost. V období jasných letních dnů zase chrání před sluncem, protože obsahuje materiál odolný vůči UV záření. A tak se stávají venkovní žaluzie jedním z nejefektivnějších variant exteriérové stínící techniky, protože dokáže účinně odstínit většinu slunečního záření. Je potažen speciální textílií, přilnavou k jiným stavebním hmotám. Vezmete-li v úvahu nízkou hmotnost celé schránky, pak její tepelné a protihlukové izolační vlastnosti představují zajímavý způsob, jak splnit požadavek projektantů na dostatečnou izolační schoplnost a současně snadnou a rychlou montáž na jakémkoliv typu domu. Vybudování otvoru pro schránku vám doporučujeme ještě před provedením celkového zateplení. Těžké zimní období tak snadno překonáte a navíc ušetříte náklady za energii.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Venkovní žaluzie jako zateplení oken zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo