Celoskleněné dveře do interiéru

24.5.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Drobné úpravy a obměny v rodinném domku jsou po celou jeho životnosti stále potřeba. Zejména pokud chceme dům obývat v moderním stylu. Mezi jednu ze součástí novodobé bytové architektury patří celoskleněné dveře, které výrazně napomáhají ke zlepšení estetické stránky bydlení.

Celoskleněné dveře do interiéru - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kvalitní a dlouhotrvající dveře jsou základem každého bydlení. Celoskleněné dveře jsou univerzálně využitelné. Stejně jako ostatní druhy dveří slouží i tyto k vhodnému a efektivnímu oddělování jednotlivých místností a příslušenství bytu, ale zároveň se stávají i moderním doplňkem. Díky lehkému designu, který sklo nabízí, se vám mohou hodit téměř do jakéhokoliv typu interiéru. Výhodou celoskleněných dveří je, že díky své čirosti dokážou bez problémů splynout s ostatním různobarevným vybavením bytu, ať už máte nábytek hnědý, černý nebo různobarevný.

 

Celoskleněné dveře do interiéru, fotka

 

Dveře působí ozdobným dojmem, ale přitom nejsou vzhledem k ostatnímu vybavení dominantní. A proto jsou mnoha domácnostmi i designéry tak oblíbené a často vyhledávané pro řešení bytových nedostatků. U některých typů si můžete nechat vyrobit povrchovou úpravu saténovou, díky které budou dveře mít neutrální průsvitný vzhled. Takto upravené sklo jemně filtruje světlo, což se vám může hodit například do ložnice. S jednoduchostí a elegancí tak vaše obydlí dveře vyzdobí a navíc se vám obytný prostor opticky zvětší, neboť na rozdíl od klasických dřevěných interiérových dveří vám nevytvoří ztísněné a striktně oddělené jednotlivé části bytu.

 

Celoskleněné dveře do interiéru, fotka

 

Většina modelů skleněných dveří se vyrábí z čistě ušlechtilého čirého, ledového nebo leptaného skla. To můžete mít buďto čistě čiré, lehce zakalené nebo upravené se speciálním gravírováním a ozdobnými vzorky nebo pískováním. Zvláštní ochranné vrstvy se aplikují pomocí speciální vypalovací technologie. Například dveře z tvrzeného skla vznikají procesem kalení, kdy se materiál zahřívá na vysokou teplotu a následně se poté ochladí silným proudem studeného vzduchu. Výsledná podoba tvrzeného skla skrývá v sobě strukturu různorodých malých tělísek, které tak dohromady tvoří jeden ozdobný celek.

 

Celoskleněné dveře do interiéru, fotka

 

Celoskleněné dveře v různých dekorech a tvarech se tak stávají vysoce odolné proti silným nárazům. Zárubně k těmto skleněným dveřím postačí standardní kovové, jako jste zvyklí u klasických dřevěných dveří. Pouze je potřeba vybavit futra navíc speciálním těsněním, které získáte obvykle při montáži dveří. Kromě běžných dveří, otevíráte otáčením, si můžete takovéto celoskleněné druhy pořídit také posuvné, pokud máte dostatečně široké zárubně a dovolují vám to možnosti bytu. Především profil vodící kolejnice musí být k tomuto přizpůsoben. Jinak s takovýmto řešením je spojena značná úspora místa v bytě, pokud jsou dveře otevřené.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Celoskleněné dveře do interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo