Rychloběžná garážová vrata

17.6.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 1 |

Bezpečnost našich domovů by měla být zajištěna co nejlépe. Jestliže bydlíte v rodinném domku, kde máte postavenou samostatnou garáž, která není součástí zahrady a má vjezd ven do ulice, je obzvláště třeba se kvalitně zaopatřit. K zabezpečení garáže nám může přispět výběr automatizovaných a pevných vchodových vrat.

Rychloběžná garážová vrata - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jednou ze současných novinek na trhu jsou rychloběžná garážová vrata, která jsou vybavena vyspělými moderními technologickými prvky. Na rozdíl od běžných dveří jednak zahrnují v sobě automatizovaný systém a v druhé řadě jsou vybaveny mnohem pevnějším utěsněním mezi zárubněmi a vratovým křídlem. Dále jako doplňkové vybavení obsahují ovladače s obousměrným systémem, které uživatelům umožní zpětně si ověřit stav garážových vrat. Svými technickými dispozicemi vám vrata mohou pomoci zdokonalit nově postavenou garáž, která tak bude dlouhodobě zabezpečena. Boční sekční vrata vám spolehlivě zapadnou do garážové stavby. Tak se vyplní i přebývající drobné otvory, které mohou být příležitostí pro narušení a vniknutí do garážového objektu cizími osobami. Pokud máte garáž, která nedisponuje dostatečným místem pro navíjecí hřídel u stropu, nabízí se vám možnost v podobě vrat pro vnější montáž. Hmotnost vratového křídla je odlehčena pomocí bočních pružin a navíjecího bubnu, který lze rovněž umístit jak dovnitř tak na venkovní část garáže.

 

Rychloběžná garážová vrata, fotka

 

Rychloběžná spirálová vrata se skládají ze silných lamel, které jsou uspořádány do tzv. sendvičových konstrukcí. Jedná se o systém, který tvoří kombinace ocelového plechu a polyuretanu. Toto střídavé upevnění různorodých materiálů kromě značné míry stability zaručuje mimo jiné i vysokou odolnost proti nepříznivým podmínkám vnějších vlivů.

 

Rychloběžná garážová vrata, fotka

 

Pokud se zaměříme na samotný řídící systém, tato garážová vrata jsou standardně vybavena frekvenčním měničem, který umožňuje pozvolné rozjezdy a dojezdy dveří. Tím se značnou mírou šetří opotřebení pohyblivých částí, čímž je zaručena větší celková životnost vrat. Díky měniči je také dosaženo vyšší rychlosti při otevírání a zavírání. Vyspělé modely garážových vrat disponují navíc v zavírací rovině efektem světelné mříže, kterou lze uplatnit zejména v garážích průmyslových objektů pro bezpečnější průjezd naloženého materiálu. Pro ještě větší zvýšení bezpečnosti vaší garáže můžete automatizovaná vrata vybavit navíc dalším elektronickým bezpečnostním systémem.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Petr: Pořizovali jsme garážová...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo