Dveře jako designový prvek v interiéru

15.8.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Na čem nejvíce záleží při výběru dveří? Určitě to budou praktické prvky – jestli mají být průhledné, jak mají tlumit hluk, jak se mají otevírat a tak dále, ale také záleží na tom, jak budou váš byt esteticky doplňovat. Dveře se totiž staly důležitým designovým prvkem v každém interiéru.

Dveře jako designový prvek v interiéru - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při výběru dveří hrají podstatnou roli nejen barevné odstíny, ale i textura použitých materiálů. Hitem sezóny jsou jednoduché dveře s výrazným detailem, který oživuje jejich vzhled.

Okouzlující dýhování

Budete se možná divit, ale z druhdy opovrhované dýhy na dveřích a zárubních se díky novým technologiím zpracování stala horká trendy záležitost. Nikoliv principem, ten známe desítky let, ale prostřednictvím dekorů - k ověřeným stálicím, jako je buk, dub, třešeň, javor, hrušeň a mahagon se přiřazují zajímavosti v podobě stříbrného jasanu, polenské švestky, citronu, afrického a polárního ořechu, stříbrného zebrana, indické jabloně a makasaru.

 

Dveře jako designový prvek v interiéru, fotka

 

Že se vám sbíhají sliny? Není divu, jsou to veskrze „jedlá jména“ a pyšní se jimi právě netradiční dýhy. Efekt jejich zajímavého dekoru umocní například uspořádání do šachovnice a modelové ztvárnění dveřního křídla, o pocit neobvyklosti a výjimečnosti se postará exotické zebrano, wenge, nebo kombinace krájené a loupané bubingy.

 

Dveře jako designový prvek v interiéru, fotka

 

K novinkám paří také takzvaná ARO dýha, jejíž pozici na trhu podporují vyznavači pravidelné kresby dřeva na celé ploše dveří. Tuto „vychytávku“ jsme si si sice zatím mohli spojovat pouze s fóliemi nebo lamináty, ovšem speciální metodou je možné dosáhnout jednoty barvy i kresby i u dýh. Pochopitelně bez negativního vlivu na původní krásu přírodního dřeva.

 

Dveře jako designový prvek v interiéru, fotka

 

Průsvitnost a průhlednost

Celoskleněné dveře se díky nadčasovosti, vzdušnosti a prosvětlení, jež dokážou vnést do interiéru, staly už stálicí českých domovů. Spíše než na rozdělení dispozic bytu a jednotlivých místností se podílejí na vizuálním sjednocení celého prostoru. Prostřednictvím zajímavých detailů, barevnosti a dekorů v podobě různých pískovaných nebo mléčných skel či vzorů dodají interiéru dekorativnosti a efektního vzhledu. To všechno někdy uzavřené do rámu ze dřeva nebo z kovového, jindy – a stále častěji – bez jakéhokoliv omezení. Bezrámové skelněné dveře uchycené pouze ke stropu nebo ke stěně místnosti jsou horce trendy a sáhne po nich nejeden designér a investor. Dokonalost samu pak představují celoskleněné stěny z kaleného bezpečnostního skla, s hlukem nebo únikem tepla si zase poradí dvojsklo.

 

Dveře jako designový prvek v interiéru, fotka

 

Art výplně

O prosklených částech dveří jsem se už zmínila, patří k běžně užívaným praktikám výrobců. Objevují se různé novinky v podobě tvarů skleněných prvků, barevnosti, různých povrchů, ovšem originální ART výplně využívají nečekaného efektu reálných rostlinných prvků zalitých do průhledné pryskyřice. Lze jimi nahradit klasické prosklení dveří.

 

Dveře jako designový prvek v interiéru, fotka

 

Dekorativní kráse bambusu – zeleného a kari - určitě neodolají ti, kdo se při zařizování interiéru řídí principy feng-shui, pro milovníky teplých jarních tónů je tu čajová tráva, něžné květy levandule jsou jako stvořené pro romantiky.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: VV SkloDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dveře jako designový prvek v interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo