Protipožární bezpečnostní dveře

15.9.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 3 |

Pro zajištění vyšší bezpečnosti vašich domovů si můžete nechat namontovat nové vchodové dveře, které budou mnohem odolnější proti průrazu, bezpečné proti požáru a navíc v pohledném moderním stylu.

Protipožární bezpečnostní dveře - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud máte zájem skutečně váš domov zabezpečit co nejlépe, je třeba vědět, že silné a zvláštně uzamykatelné vchodové dveře patří mezi základní bezpečnostní opatření, ať už bydlíte v rodinném domku nebo v bytě panelového domu.

 

Protipožární bezpečnostní dveře, fotka

 

Při výměně starých dveří za nové je nejprve třeba promyslet si, zda budete spolu s dveřmi chtít měnit i zárubně nebo si ponecháte ty stávající. Kompletní výměna je praktická především po stránce estetické, avšak pokud budete mít například nové dveře v některém z hnědých odstínů a stará futra máte černá, stačí je pouze přebrousit a nanést nový nátěr. Pokud se týká samotných dveří, můžete si vybrat ze širokého sortimentu dekorů dřeva, typů profilů, barevných odstínů přirozených i získaných pomocí mořidel.

 

Protipožární bezpečnostní dveře, fotka

 

Až si budete takové dveře vybírat, doporučujeme vám zaměřit se kromě základních bezpečnostních prvků a mechanických vlastností i na tepelnou izolaci, která bývá v některých případech opomíjená. Obzvláště u rodinných domků nebo do bytových jednotek v domech v nižších poschodích a přízemích, kde následky zimního počasí budou více doléhat.

 

Protipožární bezpečnostní dveře, fotka

 

V dnešní době může zákazník vybírat nejen ze široké škály dekorů dřeva a barevných odstínů profilů. Mnoho moderních druhů bezpečnostních dveří mají přímo v dřevěné desce zabudovanou kovovou mříž, která zvyšuje odolnost proti průrazu. Na rozdíl od klasického zámku, případně některých bezpečnostních, se zde můžeme setkat s technicky vyspělým způsobem zavírání. Ta je založena na principu uzavírání pomocí řady několika podlouhlých kovových válečků umístěných ve dveřích, které při otočení zapadají do otvorů zárubní a tak je zamknutí pevně zajištěno, na rozdíl od klasického zámku, který má pouze jeden kovový hranol. Díky tomuto způsobu uzavírání bude bezpečnost vašeho obydlí daleko lépe zajištěna.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Redakce: Dobrý den, tento typ...< Odpovědět

mirek: dobrý den kdo by mi...< Odpovědět

Katka: My máme bezpečnostní dveře...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo