Zasklení oken s energetickou úsporou

7.10.2011 | Jana Henychová | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Zimní období se pomalu blíží, a proto je třeba být na něj dobře připraveni. V první řadě je důležité mít zajištěné spolehlivé vytápění. Pokud chcete zvolit efektivní způsob pro úsporu nákladů za energii, můžete si nechat zasklít okna se speciálním zateplovacím lemováním.

Zasklení oken s energetickou úsporou - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderní způsob zateplování oken se kromě odolnosti, bezpečnosti a vzhledu orientuje také na minimalizaci tepelných ztrát, což může z dlouhodobého hlediska pozitivně ovlivnit celkovou energetickou bilanci domu. Jestliže požadujete skutečnou komplexní ochranu proti nepříznivým vlivům, můžete si nechat zhotovit takové zasklení, které bude jednak v zimě šetřit náklady za topení a v letních měsících zase bude chránit obydlí před vysokou mírou slunečního svitu, k čemuž vám zase mohou pomoci okenní tabule s UV filtrem.

 

Zasklení oken s energetickou úsporou, fotka

 

Při zasklívání musíme vzít v úvahu také střešní plášt, který je důležitým místem pro zateplení celého domu. Z energetického hlediska je velmi citlivou oblastí, a proto je třeba pro něho vybrat zateplující zapuštěné lemování. Za používání zatepleného lemování jsou střešní okna zapuštěna hlouběji do konstrukce střechy. Díky tomu se výrazně ochlazuje plocha okeního rámu vyčnívajícího nad rovinu střechy.

 

Zasklení oken s energetickou úsporou, fotka

 

Do rodinných domů, které se nacházejí se v hlučnějších lokalitách, je spolehlivým řešením nechat si instalovat silná okna se skly o dvou vrstvách. Tento způsob zasklívání dokáže velice dobře eliminovat venkovní hluk a nežádoucí zvuky z okolí. Díky silnému složení několika vrstev a izolační úpravě neuslyšíte ani zvuk deště nebo bouřky. Tuto sestavu je třeba instalovat i do střešních oken.

 

Zasklení oken s energetickou úsporou, fotka

 

Teplotně i hlukově náročnějším podmínkám z energetického hlediska dokáže vyhovět speciální nízkoenergetické trojsklo. Zvýšená odolnost vůči mechanickému poškození. Vnitřní lepené sklo s reflexní vrstvou se v případně rozbití nevysype do interiéru, ale zůstane nalepené na meziskelní fólii. Venkovní trvrzené sklo má zase aplikovanou zvláštní úpravu, která zabraňuje orosení okna zvenku. Mezi další významnou přednost nepochybně patří i ochrana před slunečním teplem. I toto zasklení vykazuje zvýšenou odolnost vůči mechanickému poškození. Zahrnuje v sobě samočistící úpravu, která se začne aktivovat vlivem ultrafialového slunečního záření. Jestliže si necháte instalovat některé z výše uvedených úsporných zasklívání, náklady za energii na vytápění rozhodně ušetříte.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zasklení oken s energetickou úsporou zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo