Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci

18.11.2011 | (hh) | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Jestliže hledáte způsob, jak si v interiéru zastínit okna a zároveň elegantně přepažit prostor a přitom vytvořit příjemný a působivý vzhled vašeho bytu, potom si můžete pořídit do oken i vybraných zákoutí posouvací rolety v japonském stylu.

Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci - foto, Hyperbydleni.cz

 

Japonské posuvné stěny se řadí mezi moderní a mnohoúčelný prostředek, jak si atraktivním způsobem vytvořit přepažení větších místností nebo vybudovat výzdobu prázdných pokojových koutů. Bílé i barevné plátěné panely jsou zabudovány do vodící lišty, díky které je usnadněno jednoduché posouvání. Plocha plátna je v horní části připevněná pomocí suchého zipu. Každý kus panelu drží stabilitu díky tomu, že je vypnutý pomocí hliníkového profilu. Je okrajovým rámem, který můžete mít ve stříbrném nebo na bílo natřeném provedení.

 

Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci, fotka

 

Jednotlivé hotové profily s plátnem se následně upevňují do již zmíněných kolejnic. Panely tak můžete pomocí ovládacích šňůrek shrnovat buďto na libovolnou z okrajových stran nebo vše můžete stáhnout na prostředek. Vybrané druhy těchto posuvných stěn můžete mít automaticky stahovací, což umožňuje vybavení motorem na elektrický pohon. Jsou praktické zejména pro interiéry, kde vysoká míra denního světla není pro některé jedince žádoucí. Zejména je můžete celoročně využívat všude tam, kde je potřeba zastínit interiér, který propouští více světla díky větším oknům.

 

Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci, fotka

 

Tyto posuvné stěny si nemusíte pořizovat pouze pro zastiňování nebo přepažování místnosti. Můžete si je do bytu pořídit výhradně pro dekorativní účely. Jestliže jsou plátěné panely silnější a větší, můžete je použít místo dvířek oddělujících drobné příslušenství bytu. Například si tak můžete vytvořit luxusní šatník, který bude uzavírat více těchto panelů za sebou a to v kombinaci vhodných barev, jaké vy si sami vyberete a budete s nimi spokojeni. Také je můžete využívat pro barvité vyzdobení výklenků s cihlovými parapety, které se vyskytují zejména ve starších stavbách, ale znovu přicházejí do módy. Místo drobné záclonky s tyčí stačí upevnit kolejnici a nasadit pár profilů úměrné velikosti. Pokud máte výklenky kamenné, bude se vám hodit plátno hnědé lesklé nebo načervenalé cihlové barvy se čtvercovým vzorkem.

 

Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci, fotka

 

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Japonské posuvné stěny pro zastínění i dekoraci zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo