Proč zvolit rolovací garážová vrata?

6.2.2012 | Monika Kovačková | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Garážová vrata jsou celkem opomíjenou částí domu – většinou jen chceme, aby bezpečně chránila náš majetek a aby ladila s celkovým vzhledem exteriéru. Často se zapomíná, že i v případě garážových vrat existuje široký výběr typů, které jsou schopny dokonale naplnit naše očekávání. Ukazuje se, že množství výhod přinášejí vrata rolovací, která se mohou snadno stát i módním doplňkem celého domu.

Proč zvolit rolovací garážová vrata? - foto, Hyperbydleni.cz

Výhody rolovacích garážových vrat?

Největší předností rolovacích vrat je úspora místa, neboť tento typ vrat nevytváří žádné překážky pod stropem garáže, takže toto místo může být snadno využito pro jiné účely. Rolovací vrata se skládají z hliníkových lamel, které se rolují do hliníkového boxu, jenž je prostorově velmi úsporný. Rolovací vrata jsou perfektním řešením pro každý otvor, neboť je snadno namontujete před, do nebo za stavební otvor, a to přesně podle vašich prostorových možností. Tento typ vrat je vybaven pohonnou jednotkou, jež je umístěna v boxu a standardně také bezpečnostními závěsy proti nadzvednutí a bezpečnostní pádovou brzdou. U novějších typů najdeme kromě množství bezpečnostních prvků i pojezdové konzoly, které jsou zárukou nízké hlučnosti při otevírání a zavírání vrat.

 

Proč zvolit rolovací garážová vrata?, fotka

 

Rolovací vrata jsou i přes velmi jednoduchou konstrukci nejen dokonale bezpečná, ale také praktická. Jelikož jsou složena z jednotlivých hliníkových lamel, jsou velmi snadno opravitelná – stačí vyměnit jen poničené lamely, čímž výrazně ušetříte nejen čas, ale především peníze.

Rolovací vrata mohou sloužit také jako výborná izolace a zateplení. Skvělou volbou jsou zateplené lamely vyplněné polyuretanovou pěnou. K nadstandardnímu vybavení rolovacích garážových vrat patří také široká nabídka prosklených či odvětrávacích lamel, jejichž výhody oceníte, především trávíte-li v garáži více času a užívate-li ji například jako domácí dílnu.

 

Proč zvolit rolovací garážová vrata?, fotka

 

I ovládání rolovacích vrat je snadné. Vrata menších rozměrů můžete ovládat ručně prostřednictvím pružinové protiváhy a uzamknout je zámkem umístěným ve spodní liště. Pro větší komfort si můžete zvolit elektropohon, který je nezbytný u vrat větších rozměrů a který lze ovládat vypínačem na zdi nebo dálkovým ovladačem. K elektropohonu je možné připojit mnohá bezpečnostní zařízení; standardní součástí je například nouzová klika pro případ výpadku elektrického proudu. Pro maximální pohodlí si můžete pořídit fotobuňky, infrazávoru či jiné časové a průjezdové senzory.

 

Proč zvolit rolovací garážová vrata?, fotka

 

Design rolovacích garážových vrat

Lamely jsou vyráběny z hliníku, který je odolný a má dlouhou životnost. Tradiční barvou lišt i kastlíků je šedá, bílá a tmavě hnědá. Díky možnosti lakování však může být barvená škála rolovacích vrat mnohem širší, takže je snadno barevně sladíte s odstínem omítky, okenních rámů nebo z nich pomocí své fantazie učiníte originální zpestření celého domu. Velmi oblíbená jsou vrata v imitaci dřeva a vrata částečně prosklená.

 

Proč zvolit rolovací garážová vrata?, fotka

 

Při výběru je dobré ověřit si zkušenosti jiných spotřebitelů s výrobou i montáží rolovacích vrat, abyste měli jistotu, že investujete do opravdu kvalitního výrobku, který vám bude zkrášlovat dům a usnadňovat život. 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Proč zvolit rolovací garážová vrata? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo