Dveře do dětského pokoje

9.2.2012 | Monika Kovačková | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Dalo by se říci, že dětský pokoj je takový chameleon – mění se a roste spolu s dítětem. Na místo kolébky přijde hrací koutek a ten je brzy odsunut ve prospěch psacího stolu. A tak to jde stále dokola, nábytek, zařízení, doplňky i hračky se neustále vyměňují za nové, aby stačily držet krok s rychlým vývojem obyvatele dětského pokojíčku. Co se týče vybavení dětského království, často se zapomíná, že důležitým prvkem jsou i dveře, které se při vhodném výběru mohou stát opravdovou stálicí místnosti.

Dveře do dětského pokoje - foto, Hyperbydleni.cz

Jestliže chcete, aby se dveře dokonale přizpůsobovaly měnícím se požadavkům na dětský pokoj a pár let tak vydržely, nevybírejte pouze podle jejich designu, ale především podle provedení. Jelikož dětský pokoj je v prvních letech dětského života rájem divokých her a skotačivého dovádění, měly by být dveře co nejvíce bezpečné. Ideální jsou dveře s celodřevěnou výplní, přičemž jsou vhodnější pevnější materiály, které vydrží nějaký ten nápor či ránu. Dostatečně odolné i cenově přijatelné jsou dveře s výplní z dřevotřísky. Poptejte se po výrobcích s povrchem z tzv. CPL laminátu nebo s povrchovou úpravou Portadur fólie. Dveře takto ošetřené jsou velmi odolné proti mechanickému poškození, takže se již nemusíte obávat nevzhledných šrámů a škrábanců. Ochranné fólie a povrchy velmi ocení i rodiče malých výtvarníků – jelikož je povrch snadno udržovatelný a omyvatelný, výtvory svých dětí lehce odstraníte.

 

Dveře do dětského pokoje, fotka

 

Do dětského pokoje se nehodí především dveře prosklené. Pokud přece jen toužíte po určitém prosvětlení a průhlednosti vstupu do pokojíčku, volte vždy pouze tvrzené sklo a preferujte raději typy dveří s prosklením v horní polovině, kam se dítě jen tak nedostane.

 

Dveře do dětského pokoje, fotka

 

Důležitým parametrem při výběru dveří jsou také jejich zvukově-izolační vlastnosti. Neprůzvučné dveře vašemu dítěti zajistí klidný spánek i během dne nebo večer, kdy se vy ještě věnujete domácím pracem nebo ve vedlejší místnosti relaxujete u televize. Za pár let se karta obrátí a dveře se zvukovou izolací oceníte naopak vy, až si vaše dítě do pokoje pozve pár kamarádů. Nejlépe zvukově izolují dveře s plnou výplní, ale i kvalitní částečně prosklené dveře mohou oplývat touto vlastností.

 

Dveře do dětského pokoje, fotka

 

Při výběru dveří berte ohled na věk dítěte a pokud je to možné, nechte ho spolurozhodovat. Typ dveří pokoje nemusí být totožný s ostatními dveřmi v interiéru. Chytrým a módním řešením jsou kompletní sady, které vycházejí ze stejného designu, ale v provedení se jednotlivé kusy liší a odpovídají funkci každého jednoho pokoje – dveře ve vašem bytě budou originální a zároveň harmonicky sjednocené. Ať vyberete jakékoli dveře, vyplatí se volit osvědčené výrobce s certifikátem kvality výrobku.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dveře do dětského pokoje zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo