Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří!

22.9.2015 | PR článek | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Dveřní kliky již nikdy nemusí být obyčejné, když jejich výběru věnujeme náležitou péči. Mohou být naopak velice originální a osobité. Doladit naše dveře navíc můžeme s praktickým dveřním příslušenstvím.

Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří! - foto, Hyperbydleni.cz

Vzpomeňme, kdy jsme vešli poprvé do našeho nového bytu, kdy jsme slavili dcery první narozeniny a vcházeli do jídelny s narozeninovým dortem, kdy naše drahé ratolesti číhali za dveřmi a poslouchali, jestli už přišel Ježíšek, a nebo kdy jsme prostě jen přišli z práce do obývacího pokoje a lehli si unaveně na gauč… Jsou to všední i neobyčejné chvíle v našem životě, ve kterých sehrává překvapivou roli jeden na první pohled nevýznamný, ale přesto skutečně velmi důležitý aktérdveřní kování.

Výběr dveřního kování se nedá odbýt

Na dveřní kliku obvykle nepomýšlíme jako na něco důležitého. Při zařizování domácnosti ji necháváme někdy až nakonec, což není úplně od věci, protože klika by měla korespondovat s celkovým vzhledem interiéru a vkusně ho doplňovat. Zároveň ale na výběr kliky nemůžeme pohlížet jako na něco, co se dá rychle odbýt. Při každém otevírání, zavírání či zamykání dveří si vzpomeneme na to, že se nám možná líbila více ta klika, kterou jsme nakonec nekoupili. O co nám výběr stěžují současní prodejci, kteří rozhodně nenabízí dvě nebo tři kliky. Výběr je obrovský! Ale o to snáze pomocí „obyčejné“ kliky náš interiér pozvedneme. Ač se nám to nemusí zdát, i klika na dveře může být šperk!

Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří!, fotka

 

Pokud nehledáme jen kliky pěkné na pohled, ale očekáváme, že také něco vydrží, může být správnou volbou nerezové kování. To splňuje ty nejnáročnější nároky na životnost, odolnost, funkčnost, ale zároveň i na design. Nerezové kování rozhodně nejsou obyčejné, mnohé jsou až velmi extravagantní. Hodí se zejména do moderního interiéru. Příkladem takové designovky může být kování ACT Helios R HR PK kombinující chromovou a nerezovou úpravu.

Vymazlené designové kliky pro skutečné fajnšmekry

Pro všechny milovníky skutečného luxusu je možné zapátrat i po klikách ve vyšší cenové kategorii. Ale pozor - dají se zde najít kousky, kterým je skutečně těžké odolat. Pokud se tedy raději než módou nebo šperky rozmazlujeme novými prvky do našeho „vymazleného“ bytečku, může být kupříkladu kování QUADRA R nabízející netradiční kombinaci kovu a dřeva skutečně tím pravým právě pro nás!

Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří!, fotka

 

Pokud nás více než moderní design a čistý minimalismus, vábí romantika, teplo domova, nostalgická atmosféra či dokonce příběhy z dob minulých, je jasné, že moderní kování nemusí být tím „pravým ořechovým“. Nemusíme si ale zoufat, retro styl – RUSTIKÁLNÍ KOVÁNÍ a kliky je stále trendy. Můžeme si tedy vybírat opravdu ze široké nabídky rustikálních a kovaných klik, které nám dovolí se v našem útulném hnízdečku zasnít.

Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří!, fotka

 

Tyto kliky se kromě běžných domácností hodí i na chaty a chalupy, do romantických srubů, penzionů, horských restaurací či hotýlků nebo také historických objektů. Zašlou krásu rustikálního kování ozvláštní porcelánové madélko, jako je tomu u kování ACT BAROK R KK.

Dveřní příslušenství je praktické i nápadité

Protože dveře nejsou jen samotné dveřní křídlo a klika, je mnohdy nutné je ještě o něco vylepšit, a to o praktické dveřní příslušenství. U koupelnových dveří obvykle oceníme větrací mřížku, u těch vchodových zase dveřní kukátko. Vždy se nám ale hodí dveřní zarážka, která zabrání tomu, abychom při otevírání dveří „oťukli“ okolní stěny. Brzy se nám potvrdí, že investice to rozhodně nebyla zbytečná. Nostalgickým kouzlem očaruje vstupní dveře klasické klepadlo na dveře. Ať už zvolíme kované klepadlo Cobra Tirol, které skutečně vypadá jako z doby, kde se zastavil čas, nebo jiné, bude se vždy jednat o nevšední doplněk našich dveří. Zapomenout nesmíme ani na dveřní zavírač např. od světové jedničky firmy GEZE, který udělá potřebnou práci u domovních dveří.

Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří!, fotka

 

Dveře by měly být vždy výjimečné a na jejich doladění bychom si měli dát záležet. Vždyť jsou tím prvním, čeho si při vstupu do místnosti, i když možná nevědomky, všimneme. Je škoda si navíc jejich vyšperkování neužít, když je na trhu tolik různých variant nápaditého i jednoduchého, ale elegantního kování a dveřního příslušenství.

TIP:
Pokud přemýšlíte o zabezpečení dveří, vrat nebo sklepa, tak vždy dbejte na značkové a certifikované výrobky. Nemusíte vůbec chodit za hranice, jelikož máme v Čechách velice kvalitní výrobce bezpečnostních prvků – např. Tokoz, Rostex. Bezpečnostní kliky, bezpečnostní visací zámky, bezpečnostní cylindrické vložky nebo bezpečnostní petlice a závory dokáží případného pachatele pěkně odradit.

Foto: www.kovani-kliky.cz, www.kovani-design.cz, www.kovani-cobra.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Dveřní kování je náhrdelník Vašich dveří! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo