Proměňte okna v hlavní dekoraci místnosti

20.3.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Okna jsou v každém interiéru naprosto nezbytná – umožňují průchod přirozeného světla do místností a mnohdy nabízejí i úchvatný výhled. Navíc fungují jako výborný tepelný a zvukový izolant. Stejně jako praktická stránka je u oken důležitá stránka dekorativní. Díky modernímu designu a vhodným okolním dekoracím se mohou okna proměnit ve skvostnou ozdobu interiéru.

Proměňte okna v hlavní dekoraci místnosti - foto, Hyperbydleni.cz
Textilní doplňky
 
Záclony a závěsy patří mezi tradiční dekorace oken a jejich okolí. Velmi pečlivě volte druh tkaniny i její barevný odstín a vzor, aby tyto parametry byly v souladu nejen s vaším osobním vkusem, ale i interiérovým stylem a dipozicemi místnosti. Výrazné vzory a odstíny můžete volit pro světlé a prostorné místnosti. K oblíbeným výrazným vzorům patří zejména módní pruhy a cik-cak vzory. Pro výsledný vzhled je důležité také řasení záclon a závěsů. Nádherně vypadají nadýchané baldachýny – je-li místnost prostorná, můžete vytvořit nepřehlédnutelný baldachýn i z těžkých a tlustých látek; v opačném případě použijte tkaniny lehké a průhledné. Ať si zvolíte jakýkoli typ látky, můžete si být jisti, že tento doplněk do vašeho domova vnese hřejivou a útulnou atmosféru.
 
 
Vitráže
 
Okna zdobená barevnými skly jsou prostě k nepřehlédnutí. Vitráže mají podobu mozaik skládaných z barevného skla, přičemž obvykle představují abstraktní, nebo přírodní motivy. Vitráží může být zdobena celá plocha skla oken, nebo pouze její část – nejčastěji se jedná o horní část. Těšit se můžete na nádhernou podívanou, kterou vytvoří zbarvené sluneční paprsky dopadající do vašeho interiéru.
 
 
Parapet

 

I okenní parapet může vypadat vysoce dekorativně. Nádherně vypadají zdobné modely, a to například z vyřezávaného dřeva, z kovu, skla, nebo plastu. Nebojte se volit parapety z netradičních materiálů i nevšedního zbarvení. Zajímavého efektu dosáhnete také atypickým umístěním parapetu – skvěle vypadají zejména níže umístěné parapety, které můžete využít jako originální alternativu čtecího koutku, knihovny nebo dokonce pracovního stolu.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.  


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Proměňte okna v hlavní dekoraci místnosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo