Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech

16.10.2018 | Redakce | Okna a dveře | Komentářů 1 |

Stínící technika byla vytvořena hlavně kvůli ochraně před sluncem, ale jak se vývoj posunul, dnes už slouží plnohodnotně po celý rok, tedy i v chladných zimních dnech bez slunce. Právě v těchto dnech můžeme využít i další funkce, které stínící technika má. Nejčastěji se používají venkovní rolety a venkovní žaluzie, které v létě udrží za okny sluneční paprsky a tedy i sluneční teplo. V tomto článku se tedy zaměříme právě na rolety a žaluzie.

Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech - foto, Hyperbydleni.cz

Venkovní rolety a venkovní žaluzie

Rozdíl mezi roletami a žaluziemi je jasný. Žaluzie jsou polohovatelné a díky natáčení lamel můžete lépe regulovat přístup světla do pokoje. Rolety jsou zase kompaktnější a mají o něco lepší izolační vlastnosti. Obě varianty jsou praktické, záleží na tom, co si vyberete. I hlavní výhody v zimě mají podobné, ale k tomu se dostaneme později. Na trhu máte k dispozici široký výběr barev, můžete si pořídit rolety či žaluzie se zateplenými lamelami, seženete různé velikosti…

Venkovní rolety – výhody v zimě

Venkovní rolety se hodí na všechny prosklené plochy, pro novostavby, rodinné domy i komerční objekty. V zimě kromě regulace vniku světla do místnosti mají i další užitečné vlastnosti:

  • Tepelná izolace oken. Například hliníkové venkovní rolety se zateplenými roletami mají skvělé tepelně izolační vlastnosti, nepustí dovnitř chlad a teplo udrží uvnitř. Uvádí se, že vám mohou ušetřit cca 20 % nákladů na vytápění.
  • Protihluková bariéra. U rolet jsou lamely perfektně uzavřeny, takže rolety opravdu výrazně snižují hluk z ulice.
  • Úplné zatemnění. Když rolety zatáhnete, dosáhnete téměř úplného zatemnění pokoje. Můžete v klidu spát i ve dne po noční směně nebo zatemnit dětský pokoj a dát své děti spát i přes den.
  • Zvýší bezpečnost domu. V neposlední řadě zatažené rolety bezpečně odradí všechny zloděje, protože je to pro ně nepříjemná překážka navíc.

Venkovní rolety a žaluzie přináší výhody i v chladných dnech, fotka

 

Venkovní žaluzie – výhody v zimě

U venkovních žaluzií jsou výhody dost podobné. Hlavní rozdíl je v tom, že žaluzie mají o něco horší izolační vlastnosti (tepelné i hlukové), protože lamely nelze tak pevně uzavřít. Velkou výhodou oproti roletám zase zůstává možnost nastavení lamel, takže lehce regulujete, kolik světla si pustíte do místnosti. Co se týče bezpečnosti, jsou na tom oba typy stínící techniky stejně.

Ať už si vyberete rolety nebo žaluzie, když nakoupíte kvalitní výrobek, vydrží vám desítky let, ochrání konstrukci oken a hlavně vám dají veškeré výše zmíněné výhody po celý rok.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Alex: My máme rolety už asi 2 roky...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20114 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo