Co ještě nevíte o eurooknech

13.12.2007 | Jiří Hájek | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Dřevěné prvky použité v architektuře domu vyjadřují souznění s okolní přírodou. Spoluvytváří image, stávají se prestižní záležitostí, symbolem movitosti, napovídají cosi o životních postojích, životním stylu, vztahu k životnímu prostředí. Velkou oblibu si znovu získala i dřevěná okna, ale v jiném provedení, než jaké známe z minulosti. Říká se jim dřevěná euroookna.

Co ještě nevíte o eurooknech - foto, Hyperbydleni.cz

Na začátku je eurohranol

Základ pro výrobu eurooken tvoří takzvaný eurohranol. Tento je slepen ze 3 dřevěných lamel vysoké kvality. Lze použít hranoly fixní, u kterých vrchní lamely jsou bez délkového nastavení, nebo hranoly nastavované, jejichž vrchní lamely jsou délkově napojované. Při výrobě eurooken jsou nejčastěji používanými dřevinami smrk, borovice, meranti, což je exotická dřevina vzhledem připomínající dub, a konečně dub, dřevina s pórovitou strukturou povrchu.

Asijské trendy

Současné době se rozšiřuje používání asijské dřeviny zvané DARK RED MERANTI (malajský dub) popřípadě brazilské dřeviny EUKALYPTUS pro jejich vynikající poměr mezi tvrdostí a váhou materiálu. Tyto dřeviny jsou středně tvrdé s kresbou podobnou dubu. V případě D. R. Meranti je dřevina zbarvena do červena a tedy vhodná pod krycí nebo tmavší lasurovací nátěry. Eukalyptus má mírně růžové zabarvení a lze ji použít i pod světlé lasurovací nátěry. Vlastnostmi obě dřeviny ve srovnání s nenapojovanými lamelami smrkovými dosahují stejných užitných vlastností za nižší cenu.

Zasklení nové generace

Eurookna vám šetří tepelnou energii a snižují tak provozní náklady. Použitím kvalitních izolačních dvojskel popřípadě tónovaných, tepelně izolačních (reflexních), absorpčních a bezpečnostních. Zasklívání se děje pomocí zasklívacích lišt, distančních a těsnicích profilů a silikónových trvale pružných tmelů. Doporučená hloubka zasklívací polodrážky je minimálně 18 až 20 mm. Zasklení lze opatřit speciální povrchovou úpravou (pokovením) zaručující špičkovou tepelnou a světelnou pohodu. Izolační dvojsklo s touto úpravou dosahuje vynikajících energetických vlastností kombinací zvýšené tepelné izolace a přímého prostupu solární energie, světelný činitel prostupu LT = 79 procent. Na trhu najdeme i bezpečnostní zasklení odolné proti rozbití. Mechanické odolnosti je dosaženo vložením bezpečnostní folie mezi dvojici skel. Princip je podobný, jako v automobilovém průmyslu. Zvuková izolace dřevěného okna díky své moderní konstrukci poskytují vynikající zvukovou izolaci dosahující optimálních hodnot zvukového útlumu a jsou tudíž vhodná i pro použití v hlukem zatížených oblastech. Celoobvodové přítlačné těsnění zajišťuje nepropustnost spáry i při nárazovém větru, dešti a vyniká velmi příznivými zvukově izolačními účinky.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Co ještě nevíte o eurooknech zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo