Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Dveře, Hyperbydleni.cz

Dveře

25.1.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 8 |

Dnes se podíváme, jak správně nainstalujeme dveře. Instalace dveří není pro průměrného kutila žádný problém, ale špatně nainstalované dveře můžou způsobit problém. Podívejme se, co pro to budeme potřebovat.

Dveře - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme, jak správně nainstalujeme dveře. Instalace dveří není pro průměrného kutila žádný problém, ale špatně nainstalované dveře můžou způsobit problém. Podívejme se, co pro to budeme potřebovat.

Rada od experta

Pokud se rozhodnete nainstalovat rozměrné dveře se kterými by jste mohli mít problém, je lepší zavolat si na to profesionála a nechat to na něm. Celkově by jsme na hlavní velké dveře radši doporučili profesionála, i pokud by jste si na to troufli. Všechny rohy musí mít dokonalý pravý úhel. Instalace šoupacích dveří je většinou náročnější než obyčejných a proto je lepší nechat experta udělat i tyto.

Měřítko

Podívejte se na dveře, které už máte a hodláte je využívat dál. Změřte si jejich výšku a šířku a použijte tyto infotmace i na nové dveře. Hlavně se přesvěčte, že jsou vaše nové dveře pravoúhlé. To by měli být pokaždé, ale klidně se může stát, že koupíte vadný kus. Na vrchní straně by měla být mezera 3mm a na dolní 5 mm.

Dveře - foto, Hyperbydleni.cz

Instalační rady

Kloubové dveře

Poměřte si dveře i rám. Pokud to bude nezbytně nutné, dveře si upravte podle spodní a horní mezery. Po úpravě dveře vložte do rámu a poměřte je znovu. Poté je vložte do futer. Pokud jsou futra nové, budete muset nainstalovat tři nové panty. Po 200 mm od spodu a vrchu dveří, a poté jeden přesně mezi ně. Pokud se rozhodnete dveře přelakovat, je lepší vyjmout je z rámu a hlavně je nechat pořádně proschnout. Jakmile dveře sedí na místě, nainstalujte kliku a další doplňky.

Dveře - foto, Hyperbydleni.cz

Posuvné dveře

Instalační metoda pro posuvné dveře je daleko složitější než pro klasické. I pokud jste zdatný domácí kutil, doporučovali by jsme radši na to zavolat profesionály. Před samotnou instalací dveří musíte nejdřív položit kolejničky, ve kterých se budou dveře pohybovat. Kolečka, po kterých se dveře pohybují v kolejničce musí být umístěny na spodní staně dveří. Jednoduše se to řekne, ale hůř se to provede. Po zakliknutí dveří do kolejničky jsou dveře připraveny k použití.

Dveře - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 17

Diskuze

Luboš D.: Ono to jde řešit buď...< Odpovědět

Martin: pokud můžu poradit, posuv...< Odpovědět

eleonorka: potřebovali jsme v paneláku...< Odpovědět

Jarin: v pripade maleho prostoru v...< Odpovědět

beckert: je to jedna z možností. dají...< Odpovědět

marina: něco jsem o této firmě taky...< Odpovědět

demeter: dnes už se dá určitě vybrat...< Odpovědět

bylinkovka: co říkáte na posuvné dveře,...< Odpovědět

počet příspěvků: 8

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo