HLINÍKOVÉ VSTUPNÍ DVEŘE = ideální řešení

7.5.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Okna a dveře | Komentářů 0 |

Stále častěji se setkáváme s dotazem, který materiál je vhodnější pro vstupní dveře. A to nejen v rodinných domech, ale také v panelových nebo bytových domech. Mohlo by se zdát, že vlastně není co řešit… Nejčastěji se setkáváme s názorem, že když okna budou plastová, tak tedy i vstupní dveře by měly být z plastu. Toto řešení obvykle prosazují ti prodejci, kteří neumí nabídnout lepší variantu.

HLINÍKOVÉ VSTUPNÍ DVEŘE = ideální řešení - foto, Hyperbydleni.cz

Ideálním řešením jsou vstupních dveře z hliníkových profilů. Zkusme si nyní vyjmenovat jejich přednosti.

Určitě je dobré si hned na začátku říct, jaké funkce musí splňovat
vstupní dveře jakékoliv stavby:

- musí být bezpečné a snadno použivatelné,
- musí být překážkou proti vniknutí do domu,
- musí umožnit bezpečně opustit dům v případě nebezpečí
a navíc jsou vizitkou domu a jeho obyvatel,
- jsou velmi namáhanou částí domu.

 

Zkusme si na hliníkové vstupní dveře podívat nejprve z pohledu panelových nebo bytových domů. Zde je určitě na prvním místě důležitá bezpečnost a životnost vstupních dveří.

Zkusili jste si někdy vypočítat, kolikrát se otevřou a zavřou dveře v bytovém domě o pěti patrech a třech bytech na patro? Pokud bydlí v jednom bytě 3 lidé a každý projde jen čtyřikrát, tak se dveře za rok otevřou a zavřou 65 700 krát. A to je jen velmi teoretický výpočet. Asi není pochyb o tom, že plastové dveře budou mít výrazně nižší životnost ve srovnání s hliníkovými dveřmi.

Pro panelové a bytové domy dokážeme navrhnout optimální řešení na míru. Náklady šetříme účelnou kombinací hliníkových profilů pro hlavní a boční dveře. Možnost umístění dopisních vhozů, ornamentního nebo bezpečnostního skla, instalace samozavíračů, madel, klik nebo panikového kování je samozřejmostí. Dále nabízíme možnost aplikaci tzv. generálního klíče, který umožní nadefinovat možnosti přístupů do domu i v samotném domě. Jeden klíč pro nájemníky umožní vstup nejen do domu, ale i do dalších společních prostor. Naopak správce se může dostat do více vchodů jednoho bloku. Stačí jen zvážit, co vše musí vstupní dveře splňovat a co od nich očekáváte... Pak stačí jen vybrat z naší široké nabídky.

HLINÍKOVÉ VSTUPNÍ DVEŘE = ideální řešení - foto, Hyperbydleni.cz
 


Majitelé rodinných domů upřednostňují estetické hledisko s ohledem na bezpečnost. Z pohledu bezpečnosti se asi shodneme na tom, že hliník dosahuje daleko lepších parametrů ve srovnání s PVC. Stabilita hliníkového profilu je dána nejen vlastnostmi slitiny AL, ale především konstrukcí samotného profilu.

Dveře pro rodinné domy jsou velmi oblíbené s použitím dveřních výplní. Dveřní výplně jsou samostatnou skupinou „příslušenství“ nabízených v několika typových řadách. Každá typová řada nabízí široký výběr designů výplní a barev.

Z estetického hlediska umožňují hliníkové profily také celou škálu barevného provedení. Nabízíme nejen aplikaci přímých barev (RAL), ale i možnost aplikace fólií imitujících např. dřevo

Použitím stejné fólie pro okna i dveře docílíme naprosté barevné a estetické shody. Takto Vám snadno umožníme instalaci plastových oken a hliníkových dveří na jedné stavbě. Záleží tedy jen na vkusu každého z nás. Naši obchodníci jsou připraveni Vám všechny dostupné možnosti představit a poradit vhodnost jejich aplikace.

Text a foto: OKNOSERVIS s.r.o.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Článek HLINÍKOVÉ VSTUPNÍ DVEŘE = ideální řešení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo