Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus?

22.2.2012 | Monika Kovačková | Projekty | Komentářů 1 |

Řešení, vybavení a zařízení interiéru většinou chápeme jako něco, co zvládneme sami a za co nemusíme vynakládat další peníze, kterých při přestavbách a rekonstrukcích nikdy není nazbyt. Proto mnozí pohlížejí na využití služeb bytových architektů jako na nadstandard či přepych, přitom však jde o velmi výhodnou investici do vlastního životního prostředí, které je pro kvalitu bydlení i celého života určující.

Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus? - foto, Hyperbydleni.cz

Dnešní nabídka týkající se moderního bydlení je opravdu široká a pro jedince, který se v těchto vodách den co den nepohybuje, je i značně nepřehledná. Abyste se svým výběrem byli spokojeni, musíte skloubit cenovou přijatelnost, praktičnost a funkčnost a velikost i tvar produktu s vaším vkusem i designovými trendy – jak je vidět, vybrat si jeden jediný interiérový kousek je docela kumšt, tím spíše máte-li si zařídit celý pokoj, byt či dům.

 

Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus?, fotka

 

V těchto případech je opravdu dobrou volbou obrátit se na odborníka - tento krok lze navíc chápat jako výhodnou investici, která se vám dozajista vrátí, ať už v podobě usporného bydlení či komfortnějšího života. I když oplýváte dobrým vkusem, máte smysl pro detail a dokážete vhodně esteticky zkombinovat rozličné prvky a interiérové doplňky, zkušenosti a znalosti profesionála nic nenahradí. Nejenže architekt vykouzlí interiér přesně podle vašich snů, ale navíc vše zvládne s dostatečným nadhledem a vizí do budoucna. S tou největší poctivostí se věnuje i sebemalichernějším detailům, které se v důsledku mohou paradoxně stát hlavními kritérii nadstandarně kvalitního bydlení. Nejenže vás bytový architekt bezchybně a dokonale zabydlí a vám tak odpadne námaha s nekonečným stěhováním nábytku, protože se stávajícím stavem nejste spokojeni, ale navíc vše promyslí s ohledem na úspornější bydlení. Vybrané materiály, spotřebiče, izolace a jiná zařízení budou nejen vybaveny množstvím praktických funkcí, ale navíc budou šetřit energiemi, takže se vám částka zaplacená za služby architekta začne od prvního dne bydlení navracet. Profesionálové s dokonale vycvičenou prostorovou představivostí dokážou stoprocentně zužitkovat a využít prostor, takže jejich pomoci oceníte nejen při zařizování rozlehlých míst, ale především při tvoření pohodlného a plně funčního života na malém prostoru.

 

Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus?, fotka

 

Celá spolupráce s bytovým designerem probíhá jako dialog, při němž odborník vašim přáním, požadavkům a potřebám vtiskne tvar. První setkání s architektem by měla mít podobu konzultací, při kterých se vyjasní základní problémy a elementární věci k řešení a z kterých by jako výsledek měl vzejít návrh, jenž bude kombinací vaší představy a architektova ztvárnění. Teprve po úspěšném počátku byste se měli s architektem dohodnout na další spolupráci, tedy především na její ceně, rozsahu, stylu a termínu, přičemž by vám měl architekt vypracovat podrobnou cenovou nabídku, v níž by měl být uveden i návrh jeho honoráře, který se obvykle pohybuje od 7% celkové investice.

 

Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus?, fotka

 

Odrazovým můstkem spolupráce je vypracování základního prostorového a funkčního schématu, tedy celkového řešení prostoru a rozmístění jednotlivého zařízení a vybavení s jeho přibližnou velikostí a tvarem. Jako další v pořadí následuje výběr barev a materiálů. Rozhodující slovo má vždy klient, který si z vytvořených návrhů vybírá to, co se mu nejvíce líbí, co mu nejvíce vyhovuje. Dobrý architekt by měl místo svých plánů několikrát navštívit, aby své i vaše představy dokonale přizpůsobil konkrétním podmínkám v bytě, jako je například výhled, akustika, charakter a atmosféra bytu i celého objektu. Také tak lépe vytuší váš životní styl a ušije vám interiér přímo na míru.

 

Bytový architekt: nezbytnost nebo nadstandardní luxus?, fotka

 

Po boku zkušeného odborníka můžete popustit uzdu své fantazii a můžete se směle vrhnout do kombinování barev, vzorů a stylů, které by bez profesionálního vedení snadno sklouzly do nezvledného kýče. Díky pomoci bytového architekta budete žít přesně podle svých představ, což by se vám samotným i při sebevětší snaze jen stěží povedlo.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Pavel Penkava: Dobrý den, rád bych...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo