Dům budoucnosti

18.7.2012 | Monika Kovačková | Projekty | Komentářů 0 |

Často Vás fascinovaly domy bohatých a slavných v hollywoodských trhácích, místnosti, ve kterých se rozsvítí na tlesknutí, s vanou, která se napustí na váš rozkaz?

Dům budoucnosti - foto, Hyperbydleni.cz

Již nemusíte o takovém domu či bytu jen snít, ale díky mnoha společnostem zajišťujícím „inteligentní bydlení” si můžete podobný luxus dopřát. Co takový dům umí? Někteří vývojáři zašli tak daleko, že inteligentní systém vyškolili na plnění opravdu nečekaných úkolů – pravdou však je, že většina zájemců o inteligentní bydlení dává přednost spíše praktickým vlastnostem inteligentního domu.

Dům budoucnosti, fotka

 

Původně měly inteligentní domy především zvýšit bezpečnost svých majitelů a v rámci centrální ochrany monitorovaly pomocí systému videokamer dům a zahradu. Současný rozkvět mobilních zařízení však přinesl mimořádný rozvoj možností inteligentních domů, které dalece přesahují oblast původního účelu, tedy zajištění bezpečnosti.

Dům budoucnosti, fotka

 

Moderní domy jsou vyvinuty v souladu s nejnovějšími požadavky na moderní bydlení, které se v první řadě týkají úspory energií. Příkladem je jejich důmyslná regulace teploty – řada chytře rozmístěných senzorů dokáže rozeznat, v jakých místnostech se právě nacházíte, a podle toho místnosti vyhřívat na požadovanou teplotu. Za vytápění naopak ušetříte v pokojích, ve kterých právě nejste. Obdobný princip ovládá i světla, která se automaticky zhasínají či rozsvěcují na základě vaší přítomnosti v místnosti. Inteligentně mohou pracovat i různé formy zastínění: například žaluzie mohou umožňovat pronikání přesně takové míry slunečního světla, kterou jste si navolili například podle denní doby.

Dům budoucnosti, fotka

 

Díky rozvoji mobilních aplikací je obsluha velmi snadná. Pomocí chytrého telefonu nebo jiného mobilního zařízení se přes internet připojíte ke svému domu a můžete zkontrolovat, jestli jste nezapomněli zamknout či zhasnout. Tyto výhody oceníte především v situacích, kdy odjíždíte na dovolenou nebo služební cestu.

Dům budoucnosti, fotka

 

Nejedná se o sci-fi, ani záležitost dosažitelnou pouze pro hrstku nejbohatších: v západní Evropě, zejména ve Francii, se s inteligentním řešením počítá již při výstavbě domu a developeři poskytují různé základní balíčky, které slouží zejména pro efektivní využívání energií.

Dům budoucnosti, fotka

 

Nenechte se odradit ani v případě, že již máte dům postavený. Zavedení inteligentního systému nemusí vyžadovat nákladné rekonstrukce, neboť řada výrobců nabízí bezdrátová řešení na principu funkce standardního wi-fi, které vám umožní instalaci do již hotového domu bez nutnosti zásahu do obvodových zdí.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Dům budoucnosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo