Zbavte se všech zbytečností při stavbě domu

19.7.2012 | EUROPANEL, s.r.o. | Projekty | Komentářů 1 |

V červnu představil Europanel, tuzemský výrobce stejnojmenného stavebního systému pro sendvičové dřevostavby, novou filozofii ve výstavbě nejen rodinných domů. Reaguje tak na nároky evropské legislativy, která do budoucna vyžaduje stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. A jde na to jednoduše, přesto chytře.

Zbavte se všech zbytečností při stavbě domu - foto, Hyperbydleni.cz

Light Building neboli lehká výstavba je komplexní přístup, jehož cílem je vyloučit ze stavby domu všechny složitosti. „Je to filozofie výstavby lehkých moderních domů, která vylučuje ze stavby všechny mokré procesy, těžké materiály a komplikované technologie, které domy zbytečně prodražují, prodlužují jejich výstavbu a mohou způsobit nekvalitu a reklamace,“ vysvětluje ing. Luděk Liška ze společnosti Europanel.

S Light Buildingem postavíte rychle, přesně a šetrně

Filozofie Light Building vzniká spojením několika stěžejních prvků. Jednoduchost výstavby začíná již u jejího založení. Domy Light Building se nezakládají na klasické betonové základové desky. Využívají zemních vrutů Krinner. Základy tak není nutné opatřovat nejrůznější hydroizolací nebo izolací proti radonu. Montáž zemních vrutů je velmi rychlá a navíc i šetrná vůči okolí stavby. Nemusíte používat žádnou těžkou techniku, která by jinak razantně poničila budoucí zahradu.

Zbavte se všech zbytečností při stavbě domu, fotka

 

Jednotný stavební systém usnadňuje práci

Stěžejním prvkem filozofie je konstrukce, v tomto případě Europanel, stavební systém pro sendvičové dřevostavby. Panel se používá již při budování základové desky. A jelikož je konstruován na bázi tepelného izolantu, není nutné základovou desku nijak dál zateplovat. Systém Europanel však nabízí panely různých velikosti i tlouštěk, a proto se v Light Buildingu využívá na veškeré obvodové stěny, příčky, i na střechu.

Zbavte se všech zbytečností při stavbě domu, fotka

 

I dům potřebuje vlastní plíce

Dostatek čerstvého vzduchu v domě je pro většinu lidí základem. Někdy však větrání způsobuje těžkosti, a to zejména v době extrémních teplot. A právě na komfort v tomto směru pamatovali tvůrci Light Buildingu. S lehkou stavbou je totiž neodmyslitelně spjato decentralizované větrání. Již při výstavbě tak montážníci umístí velmi inteligentní rekuperační jednotku. Jedná se o jedinou technickou vymoženost moderní doby, kterou v domě najdete. Větrací jednotka Inventer 70 sekund odvětrává vydýchaný vzduch z interiéru přes tepelný výměník a dalších 70 sekund nasává čerstvý vzduch z exteriéru. Přitom spotřebovaná energie je téměř zanedbatelná. Jeden spotřebovaný watt elektrické energie na provoz zařízení zachrání 40 wattů tepelné energie.

Zbavte se všech zbytečností při stavbě domu, fotka

 

Pořiďte si dům s minimálními nároky na vytápění

Úspora energií je v provozních nákladech každé domácnosti prioritou. Domy Light Building jsou projektované s cílem dosáhnout nízkoenergetického či pasivního standardu, a proto není potřeba instalovat výkonné zdroje tepla. V dřevostavbě podle Light Buildingu byste marně hledali například sluneční kolektory nebo tepelné čerpadlo. Díky nízkým ztrátám energií se v domě vytváří příjemné klima. Pokud si však budete přát i přesto přitopit, domy disponují podlahovými topnými fóliemi nebo přímotopnými konvektory.

Jak vypadá dům postavený podle Light Buildingu?

Vlaštovkou lehkých staveb je již několikrát realizovaný projekt Natura Space (www.naturaspace.com). Tvůrci Light Buildingu však přišli se dvěma novými projekty domů, které splňují nejčastější požadavky zájemců o bydlení ve vlastním domě. Projekty NANO a LUPO jsou dvoupodlažní domy se základním prostorem až pro čtyřčlennou rodinu. Dispozice jsou sice dány projektem, ten se však nabízí v mnoha variantách, aby vyhověl různorodým přáním. A navíc u domů NANO i LUPO, stejně jako u domu Natura Space, má budoucí majitel vždy možnost rozšířit základní dům o přídavné moduly, kde může vzniknout například sauna nebo další ložnice či jiný obytný prostor.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Jan Bezdomek: No, v něčem takovém bydlet...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo