Byt v Praze za méně než milion? Ano, ale…

27.11.2012 | PR článek | Projekty | Komentářů 0 |

V září šokovala veřejnost zpráva, že developerské společnosti nabízejí nové pražské byty za cenu nižší než milion korun. Nikoho snad nepřekvapí, že tato výhodná nabídka má svá „ale“. Jak tedy takový byt za méně než milion korun vypadá a pro koho je vhodný?

Byt v Praze za méně než milion? Ano, ale… - foto, Hyperbydleni.cz

Zaváděcí cena
V tiskových zprávách ze začátku podzimu čteme, že je cena pražských bytů 950 tisíc korun. Pokud ale projdeme nabídku nových nemovitostí, jen nám hned jasné, že se jednalo pouze o akci, která měla vzbudit rozruch. Cena se nyní pohybuje o několik tisíc nad magickou hranicí milionu korun.

Samozřejmě, výše zmiňované reality se nacházejí na periferii Prahy a extrémně nízká cena platí pro garsoniéry s výměrou 26 m2. Přesto v nabídce realitních kanceláří najdete i byty na prodej, které se do „mega“ vejdou.

Ateliér nebo anuita
Za až podezřele výhodnou cenu najdete i nemovitosti v dobrých lokalitách, jako je Libeň nebo Malešice. Často se ovšem jedná o družstevní byty, k jejichž ceně si musíte přičíst ještě anuitu, která zbývá k doplacení.

Pokud jde o byt v osobním vlastnictví, často najdete v inzerátu dovětek „kolaudováno jako ateliér“. To v praxi znamená, že byt lze pohodlně obývat, ale nesplňuje například některou z hygienických norem. Pro schválení prostoru za oficiální byt například nesmí být toaleta přístupná z pobytové místnosti (tedy např. z obýváku), ale jen z chodby nebo předsíně.

Skvělá investice

Bydlení ve výše zmiňovaných typech bytů, nebo spíše nebytů, často skýtá naprosto standardní pohodlí. Přesto má ale své nevýhody. V takovém bytě například nemůžete mít nahlášené trvalé bydliště.

Byt v Praze za méně než milion? Ano, ale…, fotka

 

Tento aspekt ale přináší zajímavé investiční možnosti. Takovéto prostory můžete pohodlně využívat jako byt k pronájmu například pro studenty. Mladí lidé si často ponechávají nahlášené trvalé bydliště u rodičů a nízká cena je pro ně prioritou. Vy zároveň můžete na takovém prostoru vydělat několik tisíc navíc, které vám jistě přijdou vhod.

Jen počítejte s tím, že na koupi takového prostoru vám, na rozdíl od běžné nemovitosti, banka neposkytne hypotéku.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Byt v Praze za méně než milion? Ano, ale… zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo