6 nejbarevnějších měst světa

3.5.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Projekty | Komentářů 0 |

Co dělá město krásným? Je to architektura, krajina, nebo lidé? Možná je to něco o dost jednoduššího. Barva. Barevné město vypadá šťastné a veselé, proto se s námi podívejte do míst, kde to barvami jen hýří.

6 nejbarevnějších měst světa - foto, Hyperbydleni.cz

Cinque Terre je pobřežní oblastí italské riviéry, která je také známa pod názvem „Pět zemí“, a to proto, že se skládá z pěti vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Vesnice spolu s pobřežím jsou součástí národního parku a právem patří na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o nádherné prostředí, které je vyhledávanou turistickou destinací. Budovy na pobřeží oplývají pastelovými odstíny a působí dojmem, že byly zbarveny samotnou duhou.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 

Nyhavn je okresním městem dánské Kodaně, které bylo založeno mezi léty 1670 a 1673 králem Christianem V. Specifický charakter čtvrti udávají pestrobarevné řadové domky, bary, kavárny a restaurace, které jsou postaveny z cihel, dřeva a sádry. Při pohledu na kouzelné město nepřekvapí, že si jej velmi oblíbil například i celosvětově známý autor pohádek Hans Christian Andersen.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 

Guanajuato, které se nachází v Mexiku, se rozkládá v úzkém údolí a jeho středu dominuje historické jádro, které je plné náměstíček, panských sídel a kostelů. Nepřehlédnutelné jsou stavby s barevnými fasádami z růžového a zeleného pískovce. Tyto jasné a výrazné barvy vytvářejí s neutrálními zemitými tóny jedinečnou kombinaci.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 

Salvador je největším městem severovýchodního pobřeží Brazílie a hlavním městem severovýchodního brazilského státu Bahia. Salvador, dříve známé jako Bahia, patří k nejstarším městům v Americe a v současnosti se proslavuje především svými karnevaly, kuchyní, hudbou a architekturou. Zkrátka, vládne tu šťastná atmosféra, kterou odrážejí i domy.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 

Lima je hlavním a zároveň největším městem Peru. Nachází se v údolí u soutoku tří řek: Chillón, Rimac a Lurín. Město, které nabízí nádherný výhled na Tichý oceán, bylo založeno španělským dobyvatelem Franciscem Pizzarem 18. ledna 1535. Dnes je město známé nejen pro svou architekturu, ale také díky nejstarší vzdělávací instituci v Novém světě, Národní univerzitě sv. Marka.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 

Valparaíso se nachází v Chile a je to jedno z nejpestřejších a nejjasnějších měst na světě. Město se nachází 69 mil od Santiaga a má bohatou historii: v polovině 19. století bylo Valparaíso hlavním přístavem pro lodě, které pluly mezi Atlantikem a Pacifikem, v roce 1990 zde byl ustanoven Národní kongres Chile, stejně tak první chilská veřejná knihovna či první španělsky psané noviny.

6 nejbarevnějších měst světa, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek 6 nejbarevnějších měst světa zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, Hyperbydleni.cz

Jak na zdravou domácno...

17.09.2018

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý...

Veletrhy - foto, Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu, Hyperbydleni.cz

Výstava HODINY A KLENO...

05.09.2018

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní, jak budou vypadat Vánoce 2018, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

04.09.2018

Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla,...

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo