CHCETE ŽÍT ZDRAVĚ A JEŠTĚ UŠETŘIT?

20.6.2013 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

PASIVNÍ BUDOVA V PROJEKTU KOTI HYACINT ROZKVÉTÁ V MODŘANECH

CHCETE ŽÍT ZDRAVĚ A JEŠTĚ UŠETŘIT? - foto, Hyperbydleni.cz

Zdravé prostředí a čistý vzduch v bytech, výrazné úspory na provoz domácnosti a atraktivní lokalita pražských Modřan nabízející skvělé možnosti sportu, rekreace a zábavy. To vše v sobě spojuje budova F developerského projektu KOTI Hyacint společnosti YIT Stavo, jejíž stavba se právě v těchto dnech rozbíhá. Jedná se o unikátní projekt o 27 bytech, stavěný v energeticky pasivním standardu podle mezinárodně uznávaných kritérií stanovených prestižním německým institutem Passivhaus Institut.

Společnost YIT Stavo vždy staví nízkoenergetické domy ve vysoké kvalitě a podle náročných finských standardů. V případě budovy F projektu KOTI Hyacint šla však ještě dál. „Žít v energeticky pasivních domech znamená mít komfortní a kvalitní domov, šetřit náklady a zároveň podporovat zdravé životní prostředí. Proto jsme se rozhodli jeden bytový dům komplexu KOTI Hyacint postavit právě v tomto standardu a věříme, že o nové byty v něm bude mezi našimi klienty zájem. Vysoce ekologické nové bydlení s maximálním respektem k přírodě – to je filozofie naší mateřské finské firmy, kterou se řídíme,“ vysvětluje jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

CHCETE ŽÍT ZDRAVĚ A JEŠTĚ UŠETŘIT?, fotka

 

Nechte vaše děti dýchat zdravý vzduch
Energeticky pasivní domy jsou dokonale izolované, takže z nich neunikne ani trocha cenného tepla. Každého ale samozřejmě napadne: „Jak se v nich tedy větrá?“. Odpověď je v systému centrálního větrání. Ten z místností odvádí vydýchaný vzduch a přivádí zpět čerstvý, okysličený a díky filtrům zbavený prachu, nečistot a pylů. To jistě ocení nejen alergici, ale také rodiče, kterým záleží na tom, aby jejich děti měly i ve velkém městě možnost žít ve zdravém prostředí. V zimě systém dodává teplo, v létě naopak byty ochlazuje. Už tedy není potřeba mít doma klimatizaci, ani větrat otevřenými okny, i když ta se samozřejmě otevřít dají. „Systém řízeného větrání s rekuperací tepla nevytváří průvan, není hlučný a je možné jej kdykoli vypnout. V nových bytech je díky němu zdravé prostředí, bez plísní, prachu, pylů a smogu,“ doplňuje Vladimír Dvořák.

V KOTI Hyacint ušetříte díky moderním technologiím
Kvalitní okna, izolace, rekuperační jednotka a použití solárních panelů skutečně velmi výrazně snižují náklady na vytápění i ohřev teplé vody. Dokazují to výpočty společnosti YIT Stavo. V pasivním domě F KOTI Hyacint majitelé bytu o rozloze 70 m2 zaplatí ročně za vytápění pouhých 2.783 korun a celkové roční náklady na bydlení v této novostavbě budou přibližně 18.800 Kč. Průměrné náklady jen na vytápění takového bytu v panelovém domě z 80. let činí 27.400 korun ročně a ve standardních novostavbách kategorie C se pohybují okolo 18 tisíc korun. A přednosti pasivního bydlení nekončí pouze u úspor. „Výhodou investice do kvalitního nového bydlení v Praze je také fakt, že tyto nemovitosti na trhu neztrácejí svou hodnotu,“ uvádí Vladimír Dvořák.

Příjemná lokalita pro spokojený život
Projekt KOTI Hyacint splňuje vše, co má moderní nové bydlení mít – příjemný domov, výrazné úspory, zeleň a možnosti relaxace v okolí, dobré spojení a všechny obchody a služby v dosahu. Lokalitu, ve které se dá spokojeně žít. KOTI Hyacint vyrůstá v atraktivní čtvrti pražských Modřan, kde se v bezprostřední blízkosti nachází obchodní centrum, restaurace, pobočky bank, poliklinika i pošta. Jen pár kroků je vzdálena zastávka tramvají a autobusů, snadné je také napojení na Pražský okruh a Jižní spojku. Vyznavači aktivního odpočinku i milovníci přírody jistě ocení blízkou Modřanskou rokli se spoustou zeleně a blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou, po které se na kole pohodlně dostanou každý den třeba do práce do centra Prahy. Koho přepadne chuť zahrát si golf, tak za 10 minut dojede autem do areálu v Hodkovičkách. Děti si mohou bezpečně hrát nejen mezi domy, kde je prostor řešený jako park s hřištěm, ale i na dalších blízkých dětských hřištích. Pro rodiny s nejmenšími dětmi budou v domě nadstandardně velké kočárkárny. Navíc zde bude i místnost určená pro umytí kočárku nebo jízdního kola. V dílně, která je také součástí domu, budou jistě trávit čas zapálení kutilové.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek CHCETE ŽÍT ZDRAVĚ A JEŠTĚ UŠETŘIT? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo