V projektu Let’s Colour zvítězila mateřská škola a ponurý podchod u národní památky

15.8.2013 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

Let’s Colour dospěl do své finální fáze a my už víme, kdo jsou vítězové, kteří se dočkají nových barev! Cílem neziskového projektu Let’s Colour je proměna ošklivých a zanedbaných míst tak, aby byla příjemnější pro život. Díky více než 40 tisícům hlasů z České republiky i ze Slovenska, které přihlášené projekty dohromady během července získaly, jsou již jasní čtyři vítězové, pro něž jsou nachystány barvy Dulux a také pomoc zkušeného designéra. „Potěšila nás pestrost a množství přihlášených projektů, stejně tak i aktivita hlasujících. Nyní je před námi závěrečná a nejhezčí fáze, tedy realizace výmalby,“ říká Miroslava Plánková, koordinátorka projektu ze společnosti AkzoNobel.

V projektu Let’s Colour zvítězila mateřská škola a ponurý podchod u národní památky - foto, Hyperbydleni.cz

Barvy zaujaly děti i dospělé

Barvy jsou pro lidskou psychiku zásadní a platí to i pro naše okolí. „Cílem projektu je přenést vědecky potvrzené pozitivní působení barev i do míst, která jsou v současné době šedivá a smutná,“ říká za organizátora projektu Let’s Colour expertka na barvy Miroslava Plánková. To, že jsou barvy důležité, si podle pestrosti přihlášených projektů uvědomují všichni bez rozdílu věku. Mezi přihlášenými projekty v České republice i na Slovensku se objevilo mnoho škol a školek, které toužily po nové barevné fasádě. Kromě vzdělávacích zařízení se však přihlásila i další zajímavá místa, jako bezbariérové divadlo Barka v Brně či věznice v Jiřicích. Dohromady se v obou republikách přihlásilo 51 projektů, v České republice pak konkrétně 27, kterým Češi v průběhu července mohli zasílat své hlasy na www.duluxletscolour.cz. „Po ukončení hlasování a při sčítání hlasů jsme byli velmi zvědaví, které projekty získají nejvíce fanoušků. Výsledky nakonec ukázaly, že ve všech kategoriích existovali jasní favorité, kteří si dokázali zajistit dostatečnou podporu,“ vysvětluje Miroslava Plánková.

V projektu Let’s Colour zvítězila mateřská škola a ponurý podchod u národní památky, fotka

 

Nové barvy získá veselá školička a veřejné stěny Deepcampu

V kategorii sídel do 100 000 obyvatel zvítězila mateřská škola v obci Katovice. Projekt této mateřské školky s názvem Beruška, brouček, včelička – jsme veselá školička získal 9 043 hlasů a suverénně tak zvítězil. „Naše školička byla postavena v roce 1979 a je to na ní znát. Ponurý šedivý beton se do dětského prostředí nehodí a my jsme moc rádi, že dětem budeme moci barevnými pohádkovými motivy rozzářit den,“ říká přihlašovatelka projektu Lucie Kernalová. Ve druhé kategorii, tedy v kategorii velikosti sídel nad 100 000 obyvatel, byla situace mnohem vyrovnanější. Nakonec o necelých šest set hlasů zvítězil podchod a jeho nadzemní část u národní kulturní památky Důl Hlubina v Ostravě, který získal 4 076 fanoušků. „O rekonstrukci tohoto prostoru uvažujeme již dlouho, během rezidenčního srpnového festivalu Deepcamp bychom ho spolu s desítkami dobrovolníků rádi vymalovali. Již máme dokonce projekt, ve kterém jsme oslovili patnáct konkrétních umělců, kteří přislíbili svoji pomoc,“ říká nadšeně přihlašovatel projektu David Mírek. V současnosti je již tedy jen třeba naplánovat konkrétní datum realizace výmalby obou objektů a poté s pomocí zkušeného designéra a stovek litrů barev zkrášlit tato šedivá místa. „Oběma výhercům gratulujeme a celý náš tým se těší na společné setkání a práci,“ uzavírá s úsměvem Miroslava Plánková.

V projektu Let’s Colour zvítězila mateřská škola a ponurý podchod u národní památky, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek V projektu Let’s Colour zvítězila mateřská škola a ponurý podchod u národní památky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo