SPOLEČNOST JRD PŘEDSTAVUJE NOVÉ NÍZKOENERGETICKÉ PROJEKTY NA OKRAJI PROKOPSKÉHO ÚDOLÍ

28.8.2013 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

Developerská společnost JRD, česká jednička v oboru nízkoenergetického a pasivního bydlení, plánuje na pozemcích na okraji Prokopského údolí postavit dva komorní rezidenční projekty – Vily Diamantica a Rezidence Trilobit. V těchto dnech startuje na základě vydaného pravomocného stavebního povolení výstavba projektu Vily Diamantica a současně demolice zchátralé tovární budovy bývalého Technoplynu v havarijním stavu. Na tomto pozemku plánuje JRD postavit projekt Rezidence Trilobit se 34 byty.

SPOLEČNOST JRD PŘEDSTAVUJE NOVÉ NÍZKOENERGETICKÉ PROJEKTY NA OKRAJI PROKOPSKÉHO ÚDOLÍ - foto, Hyperbydleni.cz

Projekt Vily Diamantica nabídne osm velkoryse řešených vil v dispozici 5+kk s užitnou plochou od 235 m². U každé z nich je plánována velká zahrada o rozloze od 462 až do 2036 m². Vily jsou citlivě zasazeny do okolní krajiny a zároveň díky promyšlené koncepci poskytnou svým obyvatelům maximální soukromí. Samozřejmostí je nadstandardní kvalita materiálů stejně jako použití vyspělých technologií. Vily Diamantica jsou energeticky úsporným bytovým projektem se všemi výhodami, které tento typ staveb nabízí. Projekt byl ještě před zahájením výstavby oceněn odbornou veřejností. Vyhrál například Cenu odborné poroty v soutěži Realitní projekt 2012 pro Prahu 5.

Komorní bytový projekt Rezidence Trilobit, jehož výstavbu JRD zahájí po získání územního rozhodnutí a vydání stavebního povolení, nabídne 34 prostorných jednotek v dispozicích 3+kk až 5+kk a rozloze od 90 až po 140 m². Tyto nízkoenergetické byty nepřinášejí jen finanční úspory, ale i komfortní a zdravé vnitřní prostředí. Z architektonického hlediska je projekt tvořen jedním bytovým objektem o třech nadzemních a jednom podzemním podlaží, do kterého jsou situována garážová stání, sklepy a potřebné technické zázemí. V přízemí se nachází byty s předzahrádkami. Ve 2. podlaží se projekt rozděluje do čtyř dvoupodlažních objektů, kde prostorné terasy bytů plynule přecházejí na ozeleněné střešní zahrady. Balkóny ve třetím podlaží zase těží z krásného výhledu. I tento projekt byl již před zahájením výstavby oceněn odbornou veřejností, když vyhrál Cenu architektů v soutěži Realitní projekt 2012 pro Prahu 5.

SPOLEČNOST JRD PŘEDSTAVUJE NOVÉ NÍZKOENERGETICKÉ PROJEKTY NA OKRAJI PROKOPSKÉHO ÚDOLÍ, fotka

 

„Naše projekty koncipujeme jako energeticky úsporné, s technologiemi, které zajistí zdravé vnitřní prostředí, a jako komfortní a útulné pro bydlení. Zároveň vždy citlivě a šetrně přistupujeme k místnímu prostředí, respektujeme krajinný ráz a chceme, aby projekt do okolí dobře zapadal. Pro Vily Diamantica a Rezidenci Trilobit na okraji Prokopského údolí to platí dvojnásob. Projekty jsme dlouho a pečlivě připravovali. Na výsledné podobě jsme spolupracovali s předními odborníky od architektů přes projektanty až po specialisty na přírodní památky,“ podotýká majitel společnosti Jan Řežáb.

Historický vývoj projektu:
Projekty budou postaveny na pozemcích, které spadají do katastru Městské části Praha 5 a které leží mimo území přírodní rezervace Prokopské údolí. Tyto pozemky jsou nyní určeny pro bytovou či smíšenou výstavbu, historicky jsou spjaty s průmyslovou výrobou. V 19. století byla ve zdejší továrně zahájena výroba oxidu uhličitého a v blízkosti výrobny se těžil vápenec. Hlubočepský závod byl po znárodnění v roce 1948 začleněn do podniku Technoplyn Praha. Tovární areál nebyl dlouhé roky využíván a udržován. V současné době je tak zchátralý a poškozený mimo jiné také požáry, že jeho stav je zcela havarijní. „Na samotný objekt továrny jsme si nechali po koupi pozemku vypracovat znalecké posudky, které zhodnotily jeho stav dokonce jako progresivně havarijní. Veškerou potřebnou dokumentaci a stanoviska dotčených orgánů státní správy a památkářů jsme předložili stavebnímu úřadu. Na jejich základě bylo vydáno rozhodnutí o odstranění stavby, tzv. demoliční výměr. Demolici části objektu jsme provedli na podzim 2012, zbývající část odstraníme nyní,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti JRD Martin Svoboda.

Společnost JRD koupila pozemky od soukromých vlastníků v letech 2008 a 2010, jeden s již vydaným územním rozhodnutím na 14 řadových domů. JRD se však v zájmu ekologické výstavby a respektu k okolní krajině rozhodla snížit počet plánovaných vil ze 14 na 8, a to včetně redukce počtu nadzemních podlaží. Pro projekt si navíc nechala vypracovat odbornou studii od jednoho z nejrenomovanějších a nejrespektovanějších odborníků Doc. Ing. arch. Ivana Vorla, CSc. (vedoucí Katedry urbanismu a územního plánování ČVUT), aby v maximální míře zajistila zachování krajinného rázu dané oblasti.

Projekty mají všechna potřebná povolení od příslušných orgánů ochrany přírody, mj. Odboru ochrany prostředí MHMP, Odboru rozvoje veřejného prostoru MHMP, Odboru ochrany životního prostředí MČ Praha 5. Pro vydání územních rozhodnutí, demoličních výměrů a stavebních povolení probíhají zcela standardní řízení. „Dlouhodobě se profilujeme jako zodpovědný developer, vyznávající environmentálně šetrný přístup k výstavbě a respekt k okolnímu prostředí. To dokládají i plánované či dokonce již realizované kroky vedoucí k revitalizaci Prokopského údolí,“ dodává majitel společnosti JRD Jan Řežáb.

JRD například provedla rekultivaci zanedbaného pozemku, na němž po zastavení tovární výroby začala vznikat skládka, a na ploše 2.500 m² vysadila novou zeleň. V plánu má také revitalizaci části koryta Dalejského potoka, které je ve špatném stavu. Provede ji přírodním způsobem, přestože je finančně velmi nákladný. JRD se pro něj rozhodla, protože je vysoce ekologický a pro tuto lokalitu nejlepší.

Společnost JRD byla rovněž iniciátorem projektu spolupráce s ateliérem Molab na Fakultě architektury ČVUT, z níž vzešly návrhy na celkový rozvoj Prokopského údolí a jeho zpřístupnění široké veřejnosti. Studenti měli za úkol vymyslet, jak lokalitu vylepšit a zvýšit její rekreační potenciál. Mezi návrhy například nechybí ani několik studií k vytvoření dětských hřišť či míst k relaxaci a odpočinku. Nejzajímavější práce byly v dubnu prezentovány na výstavě pořádané Městskou částí Praha 5.

Projekty společnosti JRD jsou uznávány rovněž odbornou veřejností, což dokazují ocenění získaná ještě před samotným zahájením výstavby. Dobrou referencí developera, který je lídrem na trhu nízkoenergetického a pasivního bydlení, jsou též jeho předchozí projekty, které byly mnohokrát oceněny například v soutěži Building Efficiency Awards nebo tituly Český energetický a ekologický projekt roku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek SPOLEČNOST JRD PŘEDSTAVUJE NOVÉ NÍZKOENERGETICKÉ PROJEKTY NA OKRAJI PROKOPSKÉHO ÚDOLÍ zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo