Kde všude se dá bydlet?

19.11.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Projekty | Komentářů 0 |

Dá se říci, že všichni žijeme ve více či méně podobných typech domů a bytů. Bydlení každého z nás je však unikátním originálem, neboť odráží naši osobnost a životní styl. V prostředí, které je blízké naší povaze, se cítíme příjemně a uvolněně, a to je také důvod, proč si své bydlení přizpůsobujeme obrazu svému.

Kde všude se dá bydlet? - foto, Hyperbydleni.cz

Někteří lidé však jdou ještě dál a realizují své bláznivé představy, jak by bydlení snů mělo vypadat. Dnes Vám představíme pět nejpodivnějších míst, které si někteří zvolili za svůj domov.

1. Vlak

Na mnoho lidí jízda vlakem působí relaxačním a uklidňujícím dojmem. Zálibu ve vlacích nezapřou ani majitelé útulného a příjemného domu, v který se proměnil spací vlakový vůz z roku 1949. Dům se nachází v Portlandu a zaujme nejen originálním exteriérem, ale také mimořádně milým a elegantním interiérem. Najdete zde kuchyň, obývací pokoj, ložnici, koupelnu a toaletu, přičemž všechny místnosti splňují vysoké standardy moderního bydlení.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

2. Letadlo

Když vlak může poskytovat komfortní bydlení, proč by se nedalo žít i v jiných dopravních prostředcích. To si pravděpodobně řekli majitelé hotelu, který se zrodil z Boeingu 727. Letadlo, které ční nad plážemi Kostariky, budí dojem, že v plné rychlosti prolétlo malým hotýlkem a napevno v něm uvízlo. Stavba byla velmi náročná, a to nejen po finanční stránce. Letadlo bylo dováženo z místního letiště San Jose po malých kouscích a teprve na místě stavby bylo opět montováno dohromady.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

Hotel si oblíbili nejen milovníci letecké dopravy, ale všichni, kteří touží po originálních zážitcích. Letadlo poskytuje veškerý luxus: najdete zde dvě ložnice, kuchyň, jídelnu, kino sál a koupelnu s toaletou. Nádherným doplňkem je balkón, který je vybudován na křídle letadla a poskytuje tak nádherný výhled na okolní pláže a moře.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

3. Ponorka

Nejen v nebeských výšinách, ale i na mořském dně se najdou dopravní prostředky, v kterých se dá plnohodnotně bydlet. Ponorky odjakživa vzbuzují zvídavost a obdiv, tím spíše, když jsou přeměněny na moderní interiér. Přesto, že v tomto případě nejde o autentický model, ale o velmi povedenou kopii, vzhled a dojem z tohoto místa je stejně působivý a ohromující. Cílem tvůrců tohoto projektu bylo vytvořit bydlení v objektu, který vypadá přesně jako ztroskotaná ponorka.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

Kopie vypadá jako funkční originál: najdete zde i měřicí přístroje a řídící centrum. Stěny budí dojem koroze, jsou „napadeny“ mechem a plazivými rostlinami. Tento interiér je ukázkou mistrovské práce architektů a designérů; těm se dokonce podařilo vytvořit v něm ponurou a stísněnou atmosféru, která je pro ponorky typická. Otázkou tak zůstává, jak pohodlně se v takovém prostředí bydlí.

4. Autobus

Kočovný způsob života je stále oblíbenější a s ním také bydlení na kolech. Skvělým příkladem je obytný prostor, který se nachází ve starém školním autobusu. Proměna autobusu započala v roce 2005 a trvala 18 měsíců. Přestože je interiér poměrně malý, je velmi stylový a představuje pěkný mix architektonických a designových prvků. Retro nádech se zde mísí s představou dalekých cest: především jídelna připomíná interiér bister u dálnice.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

Kde všude se dá bydlet?, fotka

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

5. Koňské povozy

Důkazem toho, že bydlení v dopravních prostředcích dnes není nic neobvyklého, je společnost v Idahu, jejímž předmětem podnikání se stala proměna starých povozů v moderní mobilní domy. Povozy, koňské vozy a bričky oplývají rustikálním kouzlem, a tak se bydlení v nich zalíbí především všem milovníkům venkovského stylu.

Kde všude se dá bydlet?, fotka

Kde všude se dá bydlet?, fotka

 

Bytoví návrháři skvěle sladili vzhled exteriéru se vzhledem interiérového zařízení, které vyvolává atmosféru dávných časů a kočovného způsobu života. Interiér zdobí především dřevo a dřevěný nábytek ve vintage stylu. Nepřehlédnutelná jsou také funkční starožitná kamna: uklidňující praskání ohně obyvatele vozu jistě odnáší dál od starostí všedního života.

Kde všude se dá bydlet?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Kde všude se dá bydlet? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo