Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu

20.5.2014 | PR článek | Projekty | Komentářů 0 |

Volba materiálu pro hrubou stavbu je jedním z nejzásadnějších rozhodnutí při stavbě nového domu. Chcete co nejvíce ušetřit za vytápění nebo mít zdravý dům bez vlhkosti a plísní a zároveň uspořit čas a energii při výstavbě? Aspektů je mnoho a ideálním řešením je mít „všech pět pohromadě“. Přesně takové východisko přináší Ytong.

Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu - foto, Hyperbydleni.cz

1. Úspora času a nákladů na výstavbu

Pod značkou Ytong můžete pořídit kompletní pórobetonový stavební systém pro celou hrubou stavbu. Od sklepa až po střechu. Tvárnice pro obvodové zdivo, příčkovky, stropní a střešní systém, schodiště. Všechny tyto produktové formáty jsou vzájemně dokonale kompatibilní, doslova do sebe zapadají, zaručují rychlé a snadné zpracování. Manipulace s jednotlivými díly je navíc velmi jednoduchá a nikterak vysilující, jako je tomu u jiných masivních materiálů. Ušetříte tak nejen náklady na stavbu, ale také čas i energii.

Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu, fotka

 

2. Úspora výdajů na vytápění

Prvořadým benefitem stavebního materiálu Ytong jsou bezesporu jeho jedinečné tepelněizolační vlastnosti. Ty zajistí příjemné klima v prostředí vašeho domu a markantní úspory spojené s vytápěním. Bílý pórobeton je protkán miliony vzduchových pórů. Vzduch uzavřený v pórech nemá možnost cirkulovat a je tím nejlepším izolantem. I bez zateplení obvodového zdiva překračují tvárnice Ytong vysoce stanovenou normu tepelného odporu. V zimě stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně, a v létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Ytong jednoduše udržuje ve vašem domě optimální klima po celý rok.

A co to znamená pro Váš bankovní účet? Při výstavbě energeticky úsporného domu z materiálu Ytong můžete měsíčně ušetřit, ve srovnání s běžnými budovami až 27 000,-Kč. Pakliže tuto částku vynásobíte, za třicet let můžete pro další generace, nebo sami pro sebe, ušetřit až 1 000 000,-Kč.

Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu, fotka

 

3. Monolitická konstrukce bez zateplování

Díky výše zmiňované komplexnosti systému Ytong postavíte celou hrubou stavbu z jediného materiálu. Získáte tak prakticky monolitickou stavbu, která svou homogenitu neztratí ani po opracování jednotlivých dílů. Ty můžete libovolně zařezávat obyčejnou pilkou na dřevo. Jednoduchá opracovatelnost vám zaručí rychlou a především bezchybnou stavbu s minimem odpadu. Komplexnost a jednotnost materiálu pak zabraňují vzniku takzvaných tepelných mostů, přes které uniká až 20 % tepla. Dům tak nemusíte obkládat dodatečným zateplením, zcela vystačíte s jednovrstvým zděním.

4. Ochrana životního prostředí

Ytong v neposlední řadě ocení ochránci přírody. Bílý pórobeton se vyrábí pouze ze stoprocentně přírodních materiálů, přesněji řečeno ze směsi křemičitého písku, vápna a vody. Je tak zcela šetrný ke svému okolí. Vykazuje až třikrát nižší míru radioaktivity než šedý pórobeton či keramické materiály. Jeho minerální složení navíc garantuje nehořlavost a alkalický povrch všech dílců zamezuje vzniku plísní - což ocení pro změnu alergici.

Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu, fotka

 

5. Stálost v čase

Ytong si zachovává své jedinečné vlastnosti i v náročných podmínkách. Všechny stavební díly drží svůj tvar i pevnost a nezáleží na tom, v jakém podnebném pásu dům postavíte. Díky minerálnímu složení je hrubá stavba extrémně požáru-odolná a navzdory své pórovité struktuře vykazuje až trojnásobně menší nasákavost než pálené materiály. Ytong Vám zaručí trvalou hodnotu pro budoucnost Vaši i dalších generací, kdy budou ze strany Evropské unie kladeny stále vyšší nároky na energetickou úsporu novostaveb.
 

Související nabídky


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/domains1/vx263000/public/www_root/clanek_detail.php on line 448


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Hlavní důvody, které vás přesvědčí o pórobetonu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 111 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Veletrhy - foto, Veletrh FOR INTERIOR představí kvalitní a originální nábytek a bytové doplňky, Hyperbydleni.cz

Veletrh FOR INTERIOR p...

19.09.2016

Největší podzimní veletrh nábytku, interiérů a...

Veletrhy - foto, Podzimní veletrh dekorací představí nejnovější trendy, Hyperbydleni.cz

Podzimní veletrh dekor...

02.09.2016

Patříte mezi odborníky a obchodníky v oboru...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo