Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti

26.5.2014 | PR článek | Projekty | Komentářů 0 |

Pojmy jako „zdravé“ nebo „ekonomické bydlení“ jsou výrazy, které se v oblasti stavby rodinných domů diskutují stále častěji. Mnoho lidí si pod nimi představuje věci, které spolu ale vůbec nesouvisí nebo mají zkreslené informace o funkčnosti jednotlivých technologických řešení. Jedním z nejlepších takových materiálů splňujících náročné požadavky moderního bydlení je i stavební systém Ytong.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti - foto, Hyperbydleni.cz

Kvalitní tepelná izolace bez škodlivých látek

Tvárnice z bílého pórobetonu jsou čistě přírodním materiálem, který se používá už téměř sto let. Díky svým vlastnostem ani nevyžaduje žádné napouštění dodatečnými konzervačními látkami, jak tomu často bývá u dřevostaveb a ani neobsahuje polystyrenové a další výplně, jejichž účelem je zlepšit tepelněizolační vlastnosti stavby.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotka

 

Optimální teplota a vlhkost ve vašem domě

Ytong dosahuje toho nejvyššího standardu sám o sobě – díky samotné povaze materiálu. Obsahuje miliony vzduchových pórů, díky kterým do tvárnic prostupuje vzduch, jenž působí jako izolace. Zároveň zde nekondenzuje vlhkost, protože je odváděna ven. Pokud je v domě naopak přesušený vzduch, pracuje podobně jako funkční oblečení a dokáže tyto podmínky skvěle regulovat.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotka

 

Právě optimální vlhkost a teplota jsou hlavními předpoklady, aby se netvořila plíseň, která patří k velkým zdravotním hrozbám, protože způsobuje alergie a je jednou z příčin vzniku astmatu. Důležité je i to, že bílý pórobeton nevytváří tepelné mosty – tedy místa, která mají různou teplotu, například kolem oken, v rozích a všude tam, kde se stýkají dva materiály. Systém stavebních materiálů Ytong obsahuje různé typy tvárnic, které umožňují budovat homogenní konstrukce, kde tepelné mosty nevznikají, a tím pádem ani podmínky pro plísně. Navíc díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem udržuje optimální teplotu a jeho zásadité složení růstu plísní zamezuje.

Stavba domu svépomocí s materiály z pórobetonu

Hlavní výhodou Ytongu je, že s ním dovede pracovat i laik, což potvrzuje jeho obliba u staveb svépomocí. Redukuje ale také potíže, které s sebou nese kvalita řemeslné úrovně stavebních firem. Navíc s výběrem můžeme pomoci, máme certifikované stavební společnosti, jejichž práce je na vysoké úrovni. Zkrátka s lehkými tvárnicemi lze snadno postavit to, na čem ve výsledné spokojenosti s užitnými vlastnostmi domu záleží nejvíce – hrubou stavbu,“ uvedl ing. Petr Mareček, technik společnosti Xella CZ, s.r.o., výrobce Ytongu.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotka

 

Dům se s použitím systému Ytong stává stavebnicí, z níž si vybíráte jednotlivé díly, například schodišť, příčkovek, obloukových segmentů i střech a stropů. Umožňuje jednovrstvé zdění bez zateplení, a to u všech energetických standardů domů, včetně pasivních. Ušetří prostředky za energie a vytápění, ale i čas při stavbě a náklady na zateplování.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotka

 

Novinky v sortimentu Ytong

Ucelený sortiment v minulém roce rozšířily dva inovované systémy pro masivní střechu a strop, Ytong Komfort a Ytong Ekonom. Jednou z jejich největších výhod je, že zabraňují letnímu přehřívání interiéru a jsou vhodné i do pasivních domů. Mají zvýšenou ochranu před hlukem a jsou velmi variabilní pro různé typy projektů. Ytong Komfort navíc představuje jedinečný konstrukční systém, který umožňuje stavět střechu bez nadbetonávky a KARI sítě, čímž uspoří více než třicet procent nákladů.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotka

 

Zdravý dům, snadno realizovatelný svépomocí, s vynikajícími předpoklady pro úspory energie, možností jednovrstvého zdění u všech energetických standardů a jeden dodavatel sortimentu od sklepa až po střechu – to vše jsou dobré argumenty pro to, aby se bílý pórobeton stal i vaší volbou.

Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zdravé bydlení v teple, bez plísní a vlhkosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo