KARNEVAL CHUTÍ OSTRAVA 2016

9.3.2016 | PR článek | Projekty | Komentářů 0 |

Každý ročník Karnevalu chutí potvrzuje, že je výjimečnou gastronomickou akcí s vysokou úrovní nabízených služeb, přinášející lidem radost ze společného setkání a zážitků ze skvělého jídla i prostředí. Ostrava se tak stala významnou součástí gastronomického kalendáře České republiky v roce 2016.

KARNEVAL CHUTÍ OSTRAVA 2016 - foto, Hyperbydleni.cz

Karneval chutí Ostrava 2016 se uskuteční na Ostravském výstavišti Černá louka ve dnech 22. – 24. Dubna 2016

Organizátoři Karnevalu chutí, Ostravské výstavy, a.s. a  Asociace  hotelů a restaurací České republiky,  chtějí v letošním roce prezentovat hotely, restaurace, odborné školy a hlavně kvalitní kulinářské umění kuchařů a cukrářů Moravskoslezského kraje.

Krátká procházka KARNEVALEM CHUTÍ OSTRAVA 2016

Náplní letošního 4. ročníku zůstává prezentace projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZSKO, která proběhne v restauraci Asociace hotelů a restaurací ČR, kde po celou dobu konání budou šéfkuchaři předních hotelů a restaurací Moravskoslezského kraje v kuchařské exhibici připravovat a nabízet návštěvníkům menu o 3 chodech z nabídky výše uvedených projektů.

V dalších restauracích budou nabízeny speciality dané restaurace nebo hotelu. Jedno jídlo z nabídky musí být vybráno z projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZKO. Jídla budou servírována v degustačních porcích s kompletním restauračním servisem.

Návštěvnicí budou mít možnost navštívit restaurace se zahraniční kuchyni a ochutnat jejich národní speciality.

Pro širokou veřejnost je připraveno pódiové vystoupení šéfkuchařů. Příprava 8. degustačních porcí vlastní, nebo restaurační speciality s ochutnávkou. Jídlo musí být připravované před návštěvníky.

Nedílnou součásti karnevalu je prezentace odborných škol Moravskoslezského kraje. Návštěvnicí mohou shlédnout slavnostně prostřené stoly, připravené s tématem 700. výročí narození Karla IV.

Jsme přesvědčeni, že nabídka různých typů malých gastronomických zařízení provozovaných odbornými školami a jejich studenty se stanou opětovně oblíbeným místem posezení.

Lákavým místem nejen mladší generace a odborníků z praxe bude příprava míchaných nápojů a servis vín v BARMANSKÉ  a SOMMELIERSKÉ SHOW studentů odborných škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Milovníci dobrého vína budou mít příležitost ochutnat vynikající kvalitní moravská i zahraniční vína z nabídky vinařů a vinoték.

Prostor k prezentaci i k prodeji dostanou rovněž dodavatelské firmy a drobní prodejci s mnoha specialitami, regionálními surovinami, masných, pekařských a jiných produktů pro přípravu pokrmů.

NOVINKY KARNEVALU CHUTÍ OSTRAVA 2016

Soutěž  amatérských kuchařů a hoteliérů – Milujeme  jídlo!!!                                                                                                      

Do soutěže se může přihlasit  kdokoliv z  návštěvníků Karnevalu chutí.  Soutěžící se mezi sebou utkají ve trojících / amatéři zvlášť a hoteliéři zvlášť/.Úkolem soutěžících bude připravit pokrm, kde hlavními surovinami budou tři druhy mas. K přípravě pokrmů použije jen jednu hlavní surovinu, kterou si vybere. K přípravě finálního výrobku použije potraviny, které si vybere ze surovin z „ MYSTERY BOXU“ Soutěžící připravuje 4 porce jídla v časovém limitu 45. minut. Hodnocení provádí odborná porota, pozvaní hosté a návštěvnici. Hodnocení bude prováděno bodově, veřejně.

Cílem je jak si soutěžící poradí se surovinami.  Kdo z každé trojice nasbírá nejvíce bodů, stává se vítězem. Vítěz obdrží pozvání k návštěvě předního hotelu v rámci Moravskoslezské sekce AHR ČR. Všichni zúčastnění dostanou pozornost generálního partnera firmy LAMART.

V přízemí pavilonu A určitě zaujme umístění galerie hotelů, restaurací a odborných škol, něco z jejich historie i současností. Výstava jídelních lístků a fotodokumentací.

CÍLEM KARNEVALU CHUTÍ OSTRAVA 2016

Propagace tradiční české a moravské kuchyně, moderní gastronomie, úroveň služeb restauračních zařízení a zároveň zajímavá propagace pro všechny zúčastněné vystavovatelé, hoteliéry a provozovatelé restaurací.

Věříme, že KARNEVAL CHUTÍ OSTRAVA 2016 uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

GENERÁLNÍ PARTNER:  Firma FAST ČR, s.r.o. – LAMART

ZÁŠTITA: Moravskoslezský kraj, Město OSTRAVA !!!

EXKLUZIVNÍ PARTNER: BIDVEST CZECH REPUBLIC, s.r.o. MAKRO, s.r.o. KOFOLA, a.s.MONTYCON gastro ,s.r.o. FAGOR GASTRO CZ, s.r.o.

PARTNEŘI: ZNOVIN ZNOJMO, a.s. BARTIDA s.r.o., SAHM Gastro,VÍNO HRUŠKA, VINOTÉKA OSTRAVA, HELIS KVĚTINYDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek KARNEVAL CHUTÍ OSTRAVA 2016 zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo