SLOVENSKÁ NÁRODNÍ PAMÁTKA na břehu Štrbského plesa

29.3.2016 | Tisková zpráva | Projekty | Komentářů 0 |

Současný Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry se skládá ze tří propojených historických budov postavených vedle sebe během 34 let na moréně Štrbského Plesa: Jánošík (1893), Kriváň (1906) a Hviezdoslav (1923). Odlišují se různými architektonickými formami, od historického designu až po moderní styl 20. let 20. století. Spolu vytvářejí dojem malebné a zvláštní stavby s různými tvary střech, které dokreslují panorama okolních Vysokých Tater.

SLOVENSKÁ NÁRODNÍ PAMÁTKA na břehu Štrbského plesa - foto, Hyperbydleni.cz

Před světovým pohárem FIS v roce 1935 nahradila starou turistickou restauraci nová jídelna ve francouzském stylu a bar, kterému se podle tehdejších kritiků v Tatrách nic nevyrovnalo.

Od roku 1953 se hotelový komplex využíval jako sanatorium, které postupně chátralo a nakonec bylo kvůli špatnému stavu zavřené.

SLOVENSKÁ NÁRODNÍ PAMÁTKA na břehu Štrbského plesa, fotka

 

V roce 2003 připravil architekt Peter Černo novou studii rekonstrukce a stavby bývalého léčebného domu Hviezdoslav. Cílem projektu bylo transformovat historicky chráněné budovy (z centrálního seznamu registrovaných památek z roku 1963) na luxusní pětihvězdičkový hotel, který splní očekávání a požadavky budoucího provozovatele, společnosti Kempinski. Při úpravě interiéru měl ambici být co nejblíže původnímu historickému vzhledu. Během příprav hledal archivní materiály, historické fotky a další dokumenty, které byly použity při rekonstrukci. Obnovení hotelu byl nesmírně náročný proces a trval více než 4 roky. Komplex se nachází v Národním parku Vysoké Tatry s nejvyšším stupněm ochrany. Je to také budova, která je na seznamu jako stupeň II, což z ní dělá národní památku.

Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry zachycuje skvělým způsobem romantiku a půvab královských dob a zároveň nabízí veškerý luxus a pohodlí dnešní doby. Kombinace jezera a nadmořské výšky vytváří jedinečné a přímo ideální podmínky k léčbě nemocí horních cest dýchacích, což je efekt známý jako "klimatické spa".

SLOVENSKÁ NÁRODNÍ PAMÁTKA na břehu Štrbského plesa, fotka

 

Nejen pro svou polohu, ale i díky 98 luxusním pokojům, konferenčním prostorům vybavených moderní technikou a jednomu z nejlepších a nejkrásnějších zařízení ZION SPA LUXURY v Evropě s rozlohou 1 300 čtverečních metrů je možné tento hotel využívat během celého roku, čili prakticky neexistuje období mimo sezónu.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek SLOVENSKÁ NÁRODNÍ PAMÁTKA na břehu Štrbského plesa zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo