Druhy rulety

15.3.2016 | PR článek | Projekty | Komentářů 0 |

Jedna z nejoblíbenějších hazardních her současnosti má více verzí. Konkrétně se rozlišují dvě varianty. U nás je mnohem rozšířenější tzv. evropská či francouzská ruleta, zatímco za oceánem mají více v oblibě tzv. americkou ruletu. Podívejme se tedy na to, jaké odlišnosti hra nabízí.

Druhy rulety - foto, Hyperbydleni.cz

Evropská (francouzská) ruleta

Tato verze se dá bez obav označit za nejpopulárnější na světě. Obvod kola se dělí na 37 políček (čísel). Na kole se nachází trojice barev – černá, červená a zelená. Zeleně svítí jediná číslice – nula. Ta byla na kolo rulety přidána teprve v průběhu historie, původně na ní místo neměla. Ovšem postupem času si provozovatelé této hazardní hry řekli, že je zapotřebí trochu naklonit štěstěnu ve svůj prospěch, a proto přidali tolik nebezpečnou nulu. Číslice v zeleném byla přidána ve Francii, takže z toho důvodu se evropská varianta hojně označuje za francouzskou. V některých anglosaských zemích se francouzské kolo kombinuje s americkým uspořádáním stolu. Na typickém francouzském stole jsou proti sobě po stranách ruletového kola rozmístěny dvě tabule s nulovými konci směrem ke středu. Dají se přitom používat obě strany, nebo pouze jedna z nich – vše je odvislé od počtu hráčů. Evropská a francouzská ruleta se velice často označují za totožnou variantu, nicméně v případě verze ze země galského kohouta existuje pravidlo LaPartage, které říká, že jakmile padne nula, vrací se polovina vsazené částky na barvy, sudou/lichou a vysokou/nízkou. Bohužel musíme konstatovat, že řada casin pravidlo nedodržuje, ale na druhou stranu některá zase uplatňují toto pravidlo i u evropské rulety.

Americká ruleta

V případě americké verze nemá obvod kola 37 čísel, ale setkáte se s ještě jedním polem navíc. Dodatek má označení 00 a říká se mu dvojitá nula. Stejně jako obyčejná nula má i tento americký prvek zelené ohraničení. Zdvojená nula přináší casinu mnohem vyšší procento zisku. Hrací tabule je obvykle pouze jedna a kolo se umísťuje na stranu, kde se nachází nuly. Čísla i jejich barvy jsou totožné jako v případě evropské varianty. I sázky se dělají naprosto shodným způsobem. Jenom díky dvojité nule se dají vytvořit určité kombinace sázek navíc – např. sázka na dvojici 00-3 nebo 00-2 apod.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Druhy rulety zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo