Domácí čistička odpadních vod

17.3.2011 | Jana Henychová | Rekonstrukce | Komentářů 3 |

Jestliže obýváte rodinný dům nebo vlastníte nějaký rekreační objekt, kde doposud nemáte dostatečně vyřešenou odvodovou kanalizaci s odpadem, je o mnoho složitější takovou nemovitost udržovat. Pokud chcete zvolit spolehlivé řešení, jak odpadní vodu vyčistit a přitom být ohleduplný k životnímu prostředí, pak si můžete zakoupit a nechat provést montáž čističky odpadních vod přímo na vaši zahradu.

Domácí čistička odpadních vod - foto, Hyperbydleni.cz

 

Přístroj je určen jak malým domácnostem, tak i provozovnám v průmyslové výrobě, objektům společného stravování, objektům složícím k ubytování, zdravotnickým zařízením apod., kde bude při pracovních procesech všeho druhu vznikat více odpadního materiálu. Pro domácí nebo rekreační účely vám můžeme doporučit čističku odpadních vod mechanicko-biologickou s jemnobublinnou aerací. Čistička je tvořena vnější válcovou nádrží z polypropylenu. Ve vnější nádrži čističky odpadních vod je vložena válcová nádrž, která je pro dosažení nejlepšího průtoku a zpracování špinavého odpadu vyvedena v kuželovém tvaru. Meziprostor mezi nádržemi čističky odpadních vod je rozdělen stěnami na část sedimentační, který zajišťuje mechanické čištění a aktivační.

 

Domácí čistička odpadních vod, fotka

 

Součástí vnitřního prostoru čističky je ponorná stěna pro zachycení plovoucích nečistot a akumulaci nahromaděného kalu. Samotná nádrž čističky odpadních vod je provzdušňována výkonným magnetickým dmychadlem a jemnobublinným elementem s pružnou membránou. Dmychadlo zároveň zajišťuje potřebné množství vzduchu pro pohon mamutky instalované v dosazovací nádrži k přečerpávání vratného kalu.

 

Domácí čistička odpadních vod, fotka

 

Další důležitou nedílnou součástí domácí čističky je dosazovací nádrž, která slouží pro usazení kalu, který je přečerpáván mamutovým čerpadlem zpět. V dosazovací nádrži je přelivný žlab, odkud odtéká vyčištěná voda z čističky odpadních vod. Při jejím používání přispějete k zamezování znečišťování odpadních vod. Další předností tohoto výrobku je, že dokáže zajistit provzdušnění odpadní vody a dostatek vzduchu pro mamutové čerpadlo, přičemž přítokové potrubí odpadních vod je do čističky odpadních vod zaústěno v prostoru sedimentační nádrže.

 

Domácí čistička odpadních vod, fotka

 

Díky speciálním vložkám, doplňovači kapalných směsí s bakteriemi a dalším drobným součástkám v nádrži se při čistícím procesu efektivně odstraňují organické látky z odpadní vody. Při správné činnosti mikroorganismů za přítomnosti kyslíku tak po látkové přeměně chemickou cestou vytéká do odpadu čistá voda. Díky této chemické cestě a správnému mechanickému procesu tak dochází k rovnoměrné stabilizaci kalu, který se mineralizuje dlouhodobým provzdušňováním.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
Foto: EkoMonitor.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Redakce: Dobrý den, přehled čističek,...< Odpovědět

konopa vladislav: hledam finančně dostupnou...< Odpovědět

Sandra: Víte jak využít již...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23605 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo