Axiální potrubní ventilátory

4.5.2011 | Jana Henychová | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Pokud provádíte rekonstrukci domu a chystáte se na výměnu rozvodů potrubí, potom vám můžeme doporučit zakoupit si některý z druhů moderních axiálních potrubních ventilátorů, které vám usnadní lepší průtok vody a delší životnost potrubí.

Axiální potrubní ventilátory - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ventilátory do potrubí s válcovým pláštěm na povrchu jsou vyrobeny ze silného ocelového plechu. Stavebnicový systém montáže při sestavě motoru a oběžného kola tak zaručuje jeho následné použití v případě jakékoliv změny nebo úpravy. Ochrana proti korozi je zaručena epoxidovou práškovou pryskyřicí, která se v průmyslové odvětví hodně využívá. Speciálně vyprojektované ventilátory musí být při instalaci pevně uzemněny a montují se přímo do potrubí. Nastavitelnost otáček je možné provádět pomocí dalšího zvláštního příslušenství. Pro delší životnost je kryt ventilátoru opatřen ochranným nátěrem.

 

Axiální potrubní ventilátory, fotka

 

Většina těchto potrubních ventilátorů pracuje na principu normalizovaných asynchronních motorů, které jsou vybaveny speciálním klecovým rotorem o určité izolační třídě. Tyto vlastnosti se následně odráží na kvalitnějším odtoku vody. Díky oběžnému polyamidovému kolu, které je vyztužené skelným vláknem, se vrtule v motoru lépe otáčí. Mezi další výhodu moderního ventilátoru patří nastavený úhel lopatek. Tato schopnost přístroje se dobře uplatňuje při doběhu a rozběhu.

 

Axiální potrubní ventilátory, fotka

 

Profil ventilátoru je navržen tak, aby hladina hluku byla co nejnižší se zachováním nejvyšších výkonů. Pokud se zaměříme na průmyslové ventilátory, tak mají vysoce pevnou a stabilní, speciálně tvarovanou vrtuli s lopatkami z plastu zpevněného skelným vláknem. Hlavní rám ventilátorů je aerodynamicky tvarovaný, vyrobený z oceli a na rozdíl od toho běžného bytového je chráněný polyesterovým nátěrem. Ventilátory jsou vyrobeny pro jednoduché napojení na běžné průměry potrubí.

 

Axiální potrubní ventilátory, fotka

 

Ventilátory jsou kromě potrubí do rodinných domů hojně instalovány také do obchodních nebo průmyslových budov, garáží, továren, chemických čistíren. Jsou velmi vhodné pro velké prostory a výrobní haly. Mohou je ocenit objekty s vysokou přirozenou interiérovou teplotou. Každý provoz bude těmito ventilátory dokonale odvětrán. Potrubní ventilátory mohou ocenit zejména provozovny a dílny, kde se během pracovního procesu vyskytuje větší procento výparů z chemických přípravků, nátěrů a ředidel. Výkonné motory se vstřebatelným filtrem si dokážou lehce poradit i s odtahem těžších látek plynného skupenství, které mají zvláštní parametry a specifickou strukturu výparů. Dokonale pohltí i prachové částice, a tak vám zůstane potrubí po dlouhá léta čisté.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Axiální potrubní ventilátory zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 21123 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo