Pryskyřicové omítky

27.12.2011 | (hh) | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Pokud hledáte efektivní systém pro zateplení vašeho domu tak, aby byl dostatečnou ochranou před nepříznivým počasím a zároveň z venkovního pohledu v moderním vzhledu, doporučujeme vám nechat si nahodit stěny domu pryskyřicovou omítkou.

Pryskyřicové omítky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Silné omítky z pryskyřicových materiálů lze ve stavebnictví využívat jak u novějších tak i starších domů, které potřebují rekonstrukci. Pevná povrchová úprava je ale vždy neopomenutelná, neboť tvoří vždy výslednou podobu celého domu. V případě pryskyřicových omítek se aplikují minimálně dvě vrstvy, a to ochranná a dekorační.

 

Pryskyřicové omítky, fotka

 

Vlastnosti jednotlivých vrstev jsou dány specifickým složením pryskyřice s příměsí dalších potřebných materiálů. Jejich výhodou je především jednoduché zpracovávání během přípravy a samotné aplikace. Velice dobře propouštějí páru a jsou vysoce elastické, což umožňuje velmi snadné plnění stanovených i naplánovaných technologických postupů. Mezi další výhody těchto omítek patří, že je můžeme využívat pro širší okruh typových staveb.Pryskyřicové omítky, fotkaDíky přírodnímu složení jsou vysokou mírou šetrné k životnímu prostředí. Neobsahují totiž žádná ředidla, rozpouštědla, ani jiné škodlivé chemické látky. Kromě výše uvedených vlastností jsou omítky z pryskyřicových směsí vysoce odolné proti UV záření, mrazům i déle trvajícím dešťům. Dochází k tomu tak, že pryskyřicové omítky dovedou díky vysoké míře pevnosti pro danou stavbu vytvořit tzv. ochranný obal, které tak chrání zdi před vlhkostí, ale také se tato vlastnost dobře uplatní, jestliže bydlíte v oblastech s vyšší mírou smogu. Pryskyřice totiž dokáže ochránit i před nečistotami v ovzduší, výfukovými plyny.


Pryskyřicové omítky, fotka

 

Také odolnost proti mechanickému poškození je zaručeně mnohem vyšší než u běžných nátěrů. Pryskyřicové omítky se tak stávají ideální ochranou před nepříznivými podmínkami vnějšího okolí v jakékoliv roční době.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Pryskyřicové omítky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20114 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo