Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK

31.3.2009 | plotovka.cz | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Plot plní důležité funkce – vymezuje hranice pozemku, chrání před vniknutím nezvaných lidí i zvířat, zvyšuje pocit soukromí a v neposlední řadě plní i estetickou funkci. A z jakého materiálu si plot postavit?

Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK - foto, Hyperbydleni.cz
 

Moderní a cenově výhodný plot
Plot plní důležité funkce – vymezuje hranice pozemku, chrání před vniknutím nezvaných lidí i zvířat, zvyšuje pocit soukromí a v neposlední řadě plní i estetickou funkci. A z jakého materiálu si plot postavit? Na výběr máte silikátové výrobky (keramické dílce), betonové prvky, ocel či dřevo. K nejstabilnějším plotům však patří ty betonové, které zároveň poskytují nejvíce soukromí a plní i funkci protihlukové zábrany. Betonové tvárnice jsou při stavbě plotu nejpoužívanějším materiálem. Plot z betonových tvárnic je pevný s životností 30 – 40 let.

Vysoký zděný plot může posloužit jako malé opevnění. Vždy záleží na majiteli. Kdo touží po intimitě a větší bezpečnosti, volí plotovou stěnu. Tato varianta je ideální i pro ty, kteří žijí u rušné komunikace a hledají vhodnou hlukovou i pohledovou bariéru.

Kromě plotových stěn, které by mohly leckoho unavovat šedí pohledových betonových ploch, se nabízejí i jiné možnosti využití betonových prefabrikátů – a to v podobě plotů s výplněmi plotových polí z jiných materiálů. Typickou výplní bývá například borové či smrkové řezivo.
Netradiční výplň nabízí například tahokov v ocelovém rámu, předzvětralá modřínová prkna, ocelový plech či systém ocelových lanek s popínavými rostlinami. Betonové tvárnice lze i omítnout, plot tak lze stylizovat do materiálu i barvy fasády vašeho domu.
 

Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK - foto, Hyperbydleni.cz


Nezanedbatelnou výhodou betonu je jeho bezúdržbovost, kterou oceníte nejen u plotu, ale například i u výběhu pro zvířata. Betonové prefabrikáty vyrábí na našem trhu hned několik firem, cenově dostupná a zároveň vysoce kvalitní je například plotová tvárnice BUILD IN® (29,75 CZK vč. DPH), u níž navíc oceníte i lepší manipulativnost vzhledem k její nízké váze.
 

Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK - foto, Hyperbydleni.cz


Stavba základního plotu se sloupky
A jak probíhá samotná výstavba plotu? Po vyhloubení rýh pro základ plotu do nezámrzné hloubky (~90cm, dle místních základových poměrů) je potřeba zhutnit podklad (štěrkopískové lože). Na ten pak můžeme ukládat ztracené bednění 20“ do úrovně minimálně 15cm nad upravený terén. Po uložení výztuže pro sloupky můžeme ztracené bednění začít vylévat betonem a volný prostor mezi ztraceným bedněním a stěnou výkopu zasypat. Po vyzrání betonu pokládáme do ložné spáry hydroizolaci – je nutné zajistit funkčnost hydroizolace v místě průchodu výztuže sloupků. Na provedenou hydroizolaci již můžeme začít stavět podezdívku ze zdících tvárnic 20“ (výhoda vyšší pevnosti – tvárnice na pero a drážku) nebo z BUILD IN® plotových tvárnic 20“ (výhodná cena) a sloupky plotu z BUILD IN® plotových tvárnic 20“. Sloupky mohou být jednoduché (40/20cm) nebo zdvojené (40/40cm); možné jsou i rozměrové varianty 40/60cm a 60/60cm. Doporučená rozteč sloupků je 2,8 až 3,2m. Při stavbě sloupku navlečeme v požadovaných úrovních ložných spar konzolové držáky plotových polí na výztuž sloupků. Po výstavbě a betonáži sloupků do finální úrovně necháme beton vyzrát a následně provedeme hydroizolaci v ložné spáře pod plotovými stříškami. Celý plot můžeme zdít se spárami ~1cm nebo na sraz a ponechat zdivo v pohledové kvalitě, popřípadě zdivo omítnout. Více informací na www.plotovka.cz
 

Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK - foto, Hyperbydleni.cz

 

 

 

 

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Betonový plot až na 40 let | plotová tvárnice BUILD IN® za 25,- CZK zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo