Fasádní obklad z přírodního materiálu

10.9.2009 | Mores Praha | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Dřevěný fasádní obklad – přírodní materiál pro Váš dům, který nevyžaduje žádnou následnou údržbu. Fasáda, která dodá Vašemu domu osobitost a jedinečnost.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.czFasáda Vašeho domu to je Vaše vizitka. V současné době je na trhu nepřeberné množství variant finálních povrchových úprav fasád. Záleží jen na Vás, kterou variantu fasády si vyberete a která splní Vaše technické a estetické požadavky. Veškeré finální povrchy fasád by se daly zařadit do několika kategorií. Klasická fasáda provedená ze štukové omítky, která je opatřena finálním nátěrem.

Dále dnes zejména u rodinných domů tolik oblíbené kontaktní zateplování s finální probarvenou omítkou. Fotografie těchto variant naleznete na www.mores.cz. Na větší, zejména komerční budovy se používají různé druhy provětrávaných fasád s finálním obkladem za skla, kovu, dřeva, kompozitních materiálů atd.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


V poslední době, kdy pominula doba tzv. podnikatelského baroka je u rodinných domů vidět stále větší obliba kombinací probarvené omítky a dřevěného obkladu fasády. Dům získá použitím dřevěného obkladu na osobitosti a vypovídá o vkusu svého majitele. Nedostatkem těchto dřevěných fasád je nutnost jejich pravidelné údržby, která dřevo ochrání před povětrnostními vlivy a škůdci. Samozřejmě nezanedbatelná částka, se kterou je nutno počítat současně s pravidelnou údržbou, je zapůjčení a stavba lešení, či jiné manipulační techniky. V neposlední řadě i skutečnost, že ve Vaší krásné nové zahradě bude probíhat údržba a ošetření Vaší fasády dle použitého obkladového materiálu: olejování exotického dřeva min jednou ročně, barvy a silnovrstvé lazury vyžadují ošetření jednou za cca 4 roky.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


Možností jak mít jedinečnou fasádu a zbavit se starostí s údržbou, je použití obkladových prken z materiálu Werzalit. Tento materiál je německou firmou Werzalit vyvinut speciálně pro venkovní použití. Obsahuje 65 % dřeva, je zcela ekologický a zdravotně nezávadný. Více jak 40 letá zkušenost při použití k obkladu fasád jednoznačně dokazuje jeho kvalitu a trvanlivost. Je dodáván standardně v 6 dekorech dřeva a v 51 barevných mutacích. Barevnou škálu naleznete ZDE. Další výhodou těchto fasádních prken je jejich snadná montáž na připravený podkladový rošt a za použití systémových doplňků ji zvládnete i sami. Další možností, jak využít fasádní prkna Werzalit je náhrada tolik používaných palubek zejména v těžko přístupných místech stavby (podbití krovů, štítů, atd). Fasádní prkno Werzalit má podobný profil jako palubka, je však zcela bezúdržbové. Pořizovací cena je vyšší, než u klasické dřevěné fasády, ale pokud započítáme její bezúdržbovost, je návratnost v průměru za 6 let.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


Podrobnější informace, barevnou škálu a fotografie naleznete na našich stránkách www.mojefasada.cz . V případě vašeho zájmu vám rádi poradíme na tel: +420 241 403 291.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Fasádní obklad z přírodního materiálu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo