Fasádní obklad z přírodního materiálu

10.9.2009 | Mores Praha | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Dřevěný fasádní obklad – přírodní materiál pro Váš dům, který nevyžaduje žádnou následnou údržbu. Fasáda, která dodá Vašemu domu osobitost a jedinečnost.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.czFasáda Vašeho domu to je Vaše vizitka. V současné době je na trhu nepřeberné množství variant finálních povrchových úprav fasád. Záleží jen na Vás, kterou variantu fasády si vyberete a která splní Vaše technické a estetické požadavky. Veškeré finální povrchy fasád by se daly zařadit do několika kategorií. Klasická fasáda provedená ze štukové omítky, která je opatřena finálním nátěrem.

Dále dnes zejména u rodinných domů tolik oblíbené kontaktní zateplování s finální probarvenou omítkou. Fotografie těchto variant naleznete na www.mores.cz. Na větší, zejména komerční budovy se používají různé druhy provětrávaných fasád s finálním obkladem za skla, kovu, dřeva, kompozitních materiálů atd.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


V poslední době, kdy pominula doba tzv. podnikatelského baroka je u rodinných domů vidět stále větší obliba kombinací probarvené omítky a dřevěného obkladu fasády. Dům získá použitím dřevěného obkladu na osobitosti a vypovídá o vkusu svého majitele. Nedostatkem těchto dřevěných fasád je nutnost jejich pravidelné údržby, která dřevo ochrání před povětrnostními vlivy a škůdci. Samozřejmě nezanedbatelná částka, se kterou je nutno počítat současně s pravidelnou údržbou, je zapůjčení a stavba lešení, či jiné manipulační techniky. V neposlední řadě i skutečnost, že ve Vaší krásné nové zahradě bude probíhat údržba a ošetření Vaší fasády dle použitého obkladového materiálu: olejování exotického dřeva min jednou ročně, barvy a silnovrstvé lazury vyžadují ošetření jednou za cca 4 roky.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


Možností jak mít jedinečnou fasádu a zbavit se starostí s údržbou, je použití obkladových prken z materiálu Werzalit. Tento materiál je německou firmou Werzalit vyvinut speciálně pro venkovní použití. Obsahuje 65 % dřeva, je zcela ekologický a zdravotně nezávadný. Více jak 40 letá zkušenost při použití k obkladu fasád jednoznačně dokazuje jeho kvalitu a trvanlivost. Je dodáván standardně v 6 dekorech dřeva a v 51 barevných mutacích. Barevnou škálu naleznete ZDE. Další výhodou těchto fasádních prken je jejich snadná montáž na připravený podkladový rošt a za použití systémových doplňků ji zvládnete i sami. Další možností, jak využít fasádní prkna Werzalit je náhrada tolik používaných palubek zejména v těžko přístupných místech stavby (podbití krovů, štítů, atd). Fasádní prkno Werzalit má podobný profil jako palubka, je však zcela bezúdržbové. Pořizovací cena je vyšší, než u klasické dřevěné fasády, ale pokud započítáme její bezúdržbovost, je návratnost v průměru za 6 let.

Fasádní obklad z přírodního materiálu     - foto, Hyperbydleni.cz


Podrobnější informace, barevnou škálu a fotografie naleznete na našich stránkách www.mojefasada.cz . V případě vašeho zájmu vám rádi poradíme na tel: +420 241 403 291.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Fasádní obklad z přírodního materiálu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo