Výběr interiérových schodů z pohledu materiálu

10.10.2011 | Jana Henychová | Schody | Komentářů 1 |

Základní funkcí schodiště v každém rodinném domě je vytvořit pevné spojení mezi jednotlivými poschodími. To vyžaduje dostatečnou stabilitu, speciální technologie i volbu potřebného materiálu, aby byla zajištěná bezpečnost.

Výběr interiérových schodů z pohledu materiálu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Tradiční celodřevěné schodiště je pro vyzdobení interiéru jedním z nejvhodnějších řešení. Hodí se do všech typů obytných interiérů. Vaše obydlí tak bude oplývat přírodní atmosférou. Pro stabilnější upevnění se některá dřevěná schodiště doplňují pomocí drobné kovové konstrukce. Celokovová schodiště jsou sice vysoce pevná a odolná, ale hodí se spíše pro základní spojení domu mezi patry na chodbě. V obytném interiéru by při řadě kombinací bytových prvků mohly vytvářet spíše průmyslový vzhled, a proto vám jako univerzální využití po stránce estetické doporučujeme spíše schodiště celodřevěné. Případně dřevěné schody s podpůrnou kovovou konstrukcí, kterou si pro vylepšení můžete natřít určitým odstínem hnědé barvy, aby lépe se dřevem splynula a nepůsobila dominantně.

 

Výběr interiérových schodů z pohledu materiálu, fotka

 

S kombinováním materiálů se při stavbě schodišť můžeme setkat poměrně často. Kromě dřeva a kovu nabízí mnoho zajímavých využití také keramika nebo umělé kamenivo v kombinaci různých barev, odstínů a vzorků. Obzvláště v interiéru se může velice dobře vyjímat, pokud máte pestré vybavení bytu jako nábytku, koberce, sedací soupravy, ale také i řady drobných doplňků, které mohou i navzdory svojí malé velikosti hrát významnou roli. Výhodou schodišť z nakombinovaných materiálů je, že vám dokážou eliminovat negativní vlastnosti jednotlivých materiálů. Například dřevo nakombinované se sklem nachází v řadě moderních interiérů také značné využití.

 

Výběr interiérových schodů z pohledu materiálu, fotka

 

Stavebnímu projektu, jako je schodiště, je nutné věnovat značnou míru pozornosti, neboť je předem třeba důkladně promyslet, jaká konstrukce a materiál na schody bude pro interiér vašeho domu po všech stránkách ten nejvýhodnější. Pokud nemáte potřebný dostatek odborných technických znalostí, tak vám v žádném případě nedoporučujeme zhotovovat si schody svépomocí. Zde pouhá manuální vzručnost nestačí, neboť se jedná o složitější architektonické řešení, které vyžaduje dokonalou promyšlenost detailů se schopností předvídat následky v těch nejpodrobnějších detailech. Z jednoduchých dřevěných schodišť domácí výroby bývají totiž časté úrazy, a proto vám celý projekt doporučujeme raději přenechat odborníkům.

 

Výběr interiérových schodů z pohledu materiálu, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Amir: http://veka-mont.cz/< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo