Jak si nalakovat staré zábradlí

3.11.2011 | (hh) | Schody | Komentářů 0 |

Jestliže si chceme ke schodům pořídit takové zábradlí, které nám co nejdéle vydrží, u kovového máte vždy jistotu. Přestože kovové materiály patří k těm nejpevnějším s nejodolnějším, je třeba i u nich provádět průběžnou údržbu, aby nám co nejdéle vydržely.

Jak si nalakovat staré zábradlí - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mnohá starší kovová zábradlí, která jsou umístěna venku, bývají mnohdy dlouhodobě vystavována poměrně silným povětrnostním podmínkám, sněhovému a deštivému počasí a v důsledku toho nastává nevyhnutelná tvorba koroze. Abychom znehodnocení, případně zničení zábradlí předešli, je třeba jej průběžně natírat speciálními antikorozními přípravky a laky, které vám pomohou okrasnou bezpečnostní zábranu schodů udržet po dlouhá léta v dobře zachovalém stavu.

 

Jak si nalakovat staré zábradlí, fotka

 

Na to, abyste mohli nanést novou vrstvu laku, je třeba nejprve oškrabat tu stávající. Zejména u nového železa nebo oceli je nutné odstranit vrstvu zbylého mastného povrchu pomocí ředidla. Lépe se vám tak bude nová vrstva nanášet. Jestliže máte kolem vchodových dveří domu zábradlí již léta staré, potom je třeba nejprve rezavějící vrstvu železa nebo oceli očistit od rezi drátěným kartáčem a brusným plátnem. Brusné plátno je potom třeba pořádně otřít. Rezavá místa se musí ošetřit zvlášť pečlivě, protože zbylá rez se rychle opět prokouše vrstvou laku.

 

Jak si nalakovat staré zábradlí, fotka

 

Stejně jako je u zábradlí z novějšího kovu třeba průběžně otírat mastný povrch, tak oproti tomu u starších zábradlí, která mají již odstraněnou korozi, je ještě před základním nátěrem třeba nejprve zastěrkovat díry, které vznikly proreznutím. Jakmile nám vše úplně proschne, získáme plochu ošetřenou novým ochranným nátěrem, která nám zase na nějakou dobu vydrží. Pokud zbrušujeme zbytky starého nátěru, používáme k tomu speciální brusné plátno. Poté zpravidla následuje ještě druhý pevnější nátěr.

 

Jak si nalakovat staré zábradlí, fotka

 

Závěrečný nátěr se provádí pomocí řady přípravků dostupných na trhu. Povrch si můžete vybrat jak matný tak i lesklý. K tomu obvykle používáme matný lak nebo různé lesklé lakýrnické barvy na železný nebo ocelový povrch. Jestliže náhodou máte před vchodovými dveřmi zábradlí měděné nebo částečně pozinkované, potom vám v takovém případě doporučujeme používat raději speciální lakýrnické výrobky, které jsou vhodné pro snášenlivost s těmito látkami.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak si nalakovat staré zábradlí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo