Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě

12.8.2011 | Jana Henychová | Stavební stroje | Komentářů 0 |

Tentokrát máme něco pro domácí kutily, pro které jsou manuální práce na rodinném domku denní záležitostí. Zejména pokud potřebujete vysekat starou omítku a drobné vrstvy zdiva v interiéru, může se vám pro takové účely hodit akumulátorové sekací a vrtací kladivo.

Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o lehký a vysoce výkonný univerzálně využitelný druh moderního nářadí, pomocí kterého se provádějí manuální práce. Jeho výhodou je vysoká mobilita, neboť pracuje bez připojení kabelu se zabudovanou baterií. V jádru spotřebiče je umístěný vysokovýkonostní elektrický motor. Nářadí je volně nastavitelné na větší počet poloh, které jsou určeny pro jednotlivé druhy práce dle konkrétního stupně obtížnosti.

 

Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě, fotka

 

Pro snadnější a pohodlnější manipulaci je vrtací kladivo vybaveno měkkou gumovou tlumící vložkou, která bývá zpravidla umístěná jak na hlavní rukojeti, tak i na krytu samotné převodovky. Jestliže budeme chtít provádět vrtání do dřeva nebo oceli, je pro takovou práci vybavena volnou nastavitelností míry příklepu vrtání. Odlehčená boční rukojeť umožňuje mnohem snadnější manipulaci. Optimálně tak umožňuje vykonávat práci i osobám méně silným.

 

Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě, fotka

 

Pokud bychom se zaměřili na využití menších vrtacích kladiv, potom mohou naleznout uplatnění zejména při vysekávání starého zdiva nebo zbylých stop po starém obkladovém materiálu. Rovněž ho můžeme využívat, jestliže upravujeme přístupové cesty na zahradě, kde odsekáváme starý beton. Jinak se může stát běžnou součástí výbavy udržbářů, montérů a pracovníků vykonávajících stavební práce.

 

Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě, fotka

 

Pokud bychom si spočítali náklady některých rozsáhlejších stavebních prací o určitém počtu lidí, kteří vykonávají práce pomocí zastaralé neautomatizované manuální techniky, došli bychom k závěru, že za pomocí vrtacích a sekacích kladiv postačí na stejný plán práce menší počet lidí. Díky vysoké výkonnosti těchto vrtacích kladiv vám bude umožněno mít práci poměrně brzy hotovou, a to s mnohem menší námahou.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vrtací a sekací kladiva pro práci na domě zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo